MANİSA HABERLERİ

Gifhorn Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Demirci’ye Ziyaret

IHA
28.10.2015 - 16:26Son Güncelleme :

MANİSA’NIN DEMİRCİ İLÇESİNDE NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ VE GİFHORN MESLEK OKULU İŞBİRLİĞİ İLE KÜLTÜREL BİR DOSTLUK BAŞLATMAK AMACIYLA HAZIRLANAN PROJE KAPSAMINDA ALMANYA’NIN GİFHORN ŞEHRİNDEN 18 KİŞİLİK GRUP DEMİRCİ İLÇESİNE ZİYARETTE BULUNDU.

IHA

Manisa’nın Demirci ilçesinde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Gifhorn Meslek Okulu işbirliği ile kültürel bir dostluk başlatmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında Almanya’nın Gifhorn şehrinden 18 kişilik grup Demirci ilçesine ziyarette bulundu.
Demirci Kaymakamı Atilla Kantay’ı da makamında ziyaret eden grup Almanya ve Türkiye’deki mesleki eğitim, üniversite eğitimi, öğrencilerin mezun olduktan sonra istihdam durumları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Kaymakam Atila Kantay, öğrencilere Demirci’nin kültürü ve tarihi hakkında bilgiler verdi, ilçe ve okullarla ilgili öğrencilerin sorularını yanıtladı. Kaymakamlık makamı ziyareti ardından Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Gifhorn Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri atölyeleri gezip, okullarını tanıtan bir sunum yaptılar. Gifhorn Meslek Okulu öğrencileri 30 Ekim’e kadar Demirci’de Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde çeşitli etkinliklerde bulunacağı öğrenildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Gifhorn Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Demirci’ye Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gifhorn Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Demirci’ye Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı