ANKARA HABERLERİ

Genç mucitler

Hürriyet Haber
29.04.2017 - 14:13Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi tarafından düzenlenen bilim şenliği renkli görüntülerle başladı.

Hürriyet Haber

ODTÜ, Gazi ve Ankara üniversiteleri ile Yenimahalle Teknik Anadolu Lisesi’nin stantlarıyla katıldığı bilim şenliğinde, genç mucitlerin yaptığı robotlar büyük beğeni toplarken, Ankara Üniversitesi Böcek Şenlik Okulu’nun yetiştirdiği farklı türlerdeki böcekler de katılımcıların dikkatini çekti. Ragıp Tüzün Parkı’nda düzenlenen bilim şenliğini; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da ziyaret etti. 

Genç mucitler

ELEKTRİKLİ ‘RED’

Pek çok standın açıldığı şenlikte, ODTÜ’nün robot topluluğu kendilerine TUBİTAK’tan iki ödül getiren elektrikli araçları ‘Red’i Yenimahallelilere tanıttı. 150 kilometre yol gidebilen araç, büyük beğeni topladı. Gazi Üniversitesi öğrencileri, yosundan elektrik üretti. Bazı öğrencilerse kendi yaptıkları carting aracı, mayın bulma robotu, sera camlarını temizleme aracı, güneş kolektörü gibi ürünleri tanıttı. Ankara Üniversite Böcek Şenlik Okulu’nun sergilediği böcekler büyük ilgi gördü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Genç mucitler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç mucitler haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı