İZMİR HABERLERİ

Genç besteciye Kültür Bakanlığı'ndan ödül

DHA
31.03.2016 - 12:53Son Güncelleme :

Genç besteciye Kültür Bakanlığı'ndan ödül

DHA

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından Çanakkale Savaşı'nın 100. Yılı nedeniyle düzenlenen beste yarışmasının “senfonik eser" dalındaki birincisi İzmirli müzik öğretmeni Yiğit Deriga oldu. Deriga'nın bestesi aynı zamanda Kültür Bakanlığı repertuarına seçilerek pek çok ünlü Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilecek.
Son 10 yıldır TAKEV Okulları'nda müzik öğretmeni olarak görev yapan genç besteci ve müzisyen Yiğit Deriga, geçtiğimiz günlerde Çanakkale'de ödül alan eserlerin seslendirildiği konserde bestesini icra ederek yüzlerce dinleyici tarafından ayakta alkışlandı. Çanakkale Savaşının 100. Yılı için bestelediği eserle tüm Türkiye'nin dikkatini çeken Deriga ödülünü de ünlü orkestra şefi ve aynı zamanda yarışmanın jüri üyesi Orhan Şallıel'den aldı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Genç besteciye Kültür Bakanlığı'ndan ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genç besteciye Kültür Bakanlığı'ndan ödül haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı