SİVAS HABERLERİ

Gelir Testinden Çıkan Borçları Ödeme Süresi 2 Kasım’da Sona Eriyor

IHA
29.10.2015 - 16:49Son Güncelleme :

GELİR TESPİTİ YAPTIRILDIKTAN SONRA ÇIKAN BORÇLARIN ÖDEME SÜRESİ 2 KASIM TARİHİNDE SONA ERİYOR.

IHA

Gelir tespiti yaptırıldıktan sonra çıkan borçların ödeme süresi 2 Kasım tarihinde sona eriyor.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurarak gelir tespiti yaptıran Genel Sağlık Sigortalılarının gelir tespitine göre çıkan borçlarının peşin ya da ikişer aylık dönemler ödemeleri için başlatılan taksitlendirme süresinin sona erecek olması nedeniyle vatandaşlar uyarıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mustafa Kayış, belirlenen şartları taşıyıp gelir tespiti yaptıranlar için tanınan fırsatın 2 Kasım tarihinde sona ereceğini belirterek, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurup gelir tespiti yaptıran Genel Sağlık Sigortalıları, gelir tespitine göre çıkan borçlarının peşin ya da 2’şer aylık dönemler halinde. 6,9,12,18 ay taksitlendirme süresi 2 Kasım tarihinde sona erecektir. Verilen sürenin sonuna yaklaşıldığı için vatandaşlarımızın mağdur olmamaların arzu ediyoruz.” dedi.
Yapılandırma sonrasında çıkan borcun peşin ödenmesinin çok avantajlı olduğunu dile getiren Kayış, borcun peşin ödenmesi halinde gecikme zammı ve faiz alınmayacağını hatırlatarak, bu kapsamdakilerin 2 Kasım tarihine kadar en yakın Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak borçlarını yatırmaları veya yapılandırmalarını gerektiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Gelir Testinden Çıkan Borçları Ödeme Süresi 2 Kasım’da Sona Eriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelir Testinden Çıkan Borçları Ödeme Süresi 2 Kasım’da Sona Eriyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı