Geleneksel Gıdalar Poster Sergisine ilgi - Iğdır Haberleri
Iğdır Haberleri

IĞDIR HABERLERİ

  Geleneksel Gıdalar Poster Sergisine ilgi

  DHA
  19 Nisan 2017 - 10:36Son Güncelleme : 19 Nisan 2017 - 10:36

  Geleneksel Gıdalar Poster Sergisine ilgi

  Suat DENİZ/ IĞDIR, (DHA)- IĞDIR Üniversitesinde açılan 'Geleneksel gıdalar poster sergisi'ne akademisyen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
      Suveren kampüsünde Ziraat Fakültesi giriş katında, Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından Öğretim Görevlisi Menekşe Bulut gözetiminde açılan Geleneksel gıdalar poster sergisi ilgi topladı. Geleneksel gıdalar poster sergisinde Türkiye ve Nahçıvan’ın tescilli ve tescil aşamasında olan geleneksel gıdaların posterleri, ürün tanıtımı ile birlikte katılımcılara sunuldu. Katılımcılara, akademisyen ve öğrenciler tarafından geleneksel gıdaların önemi, tescilleme, mahreç işareti, coğrafi işaretleme ve bunların önemi hakkında bilgi verildi. Ayrıca ürünlerin üretim basamakları, besin bileşenleri, tescil durumları anlatıldı. 
   
  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  IğdırBugün21 ºCAçık
  • Cuma20 ºC
  • Cmts22 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı20 ºC
  • Çarş23 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı