GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te "Muhtarlar Akademisi" kuruldu

AA / Adsız Günebakan
27.02.2016 - 14:45Son Güncelleme :
AA / Adsız Günebakan

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mahalli yönetimlerde toplam kaliteyi artırmak ve daha etkin bir yönetim sağlayabilmek için Muhtar Akademisini kurdu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez ve ilçelerdeki muhtarlara, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde akademisyenler tarafından eğitim verilecek.

Eğitimlerde, Türkçe, kişisel iletişim becerileri, halk sağlığı, uyuşmazlık arabuluculuk, insan hakları, kamu yönetimi, liderlik ve temel bilgisayar gibi konuların anlatılacağı kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, mahalli yönetimlerle ilgili kalitenin daha da yükseltilmesi ve daha etkin bir yöntemin sağlanabilmesini hedeflediklerini belirtti.

Eğitimin 7 Mart'ta başlayacağını ve oluşturulan iki gruba haftada 4 gün eğitim verileceğini aktaran Tural, eğitimin tamamlanmasının ardından mezuniyet töreni düzenleneceğini aktararak, "Muhtarlarımız sertifikalarını cübbe giyerek Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılacağı törende alacaklar" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te "Muhtarlar Akademisi" kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te "Muhtarlar Akademisi" kuruldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı