GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te, 'Kütüphane Haftası' kutlandı

DHA
27.03.2017 - 12:06Son Güncelleme :
DHA

Eyyüp BURUN/GAZİANTEP, (DHA)-GAZİANTEP'te, Kütüphane Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler düzenlenen törenle başladı.

Her yıl Mart ayının son pazartesi gününde başlayan ve hafta sonuna kadar kutlanan 'Kütüphaneler Haftası', 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan törenle başladı. Gaziantep Kültür ve Turizm Müdürlüğü çelenginin meydandaki Atatürk anıtına bırakılmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Bülent Öztürk, törende yaptığı konuşmada bilginin önemine dikkat çekti. Okunan kitaplardan edinilen bilgilerin önemine değinen Öztürk, "Sanayi toplumuna geçiş sürecinde nasıl ham madde ve güç ön planda ise günümüzde de dengelerin bilgi üreten ve bilgi pazarlayanların lehine değiştiğini görmekteyiz. Dolayısıyla eğer bizde bu dengeler arasında yerimizi almayı istiyorsak bilgiye ulaşmak, okumak ve öğrenmek zorundayız. Bilgiye ulaşmanın temeli okumaktır. Okumak uzun bir yolculuktur, beşikte başlar, mezarda biter" dedi.

Tören, ilk okul öğrencilerinin sergilediği folklor gösterisi ile son buldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te, 'Kütüphane Haftası' kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te, 'Kütüphane Haftası' kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı