GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te, DİSK'ten 1 Mayıs çağrısı

DHA
28.04.2017 - 13:50Son Güncelleme :
DHA

Metin Faruk TAMER/ GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te 1 Mayıs’ı Kırkayak Parkı'nda yapacakları mitingle ortak kutlamaya hazırlanan DİSK, KESK, TTB, TMMOB, Tüm-Tis ve Belediye-İş, işçileri davet etti.
DİSK Gaziantep Bölge Temsilciliği'nde düzenlenen basın toplantısında tertip komitesi 1 Mayıs'ta işçileri alanlara çağırdı. Toplantıda konuşan DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, 1 Mayıs’ın tüm dünyada, işçi sınıfının alanları doldurduğu bir gün olarak kutlanması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:
"Yok sayılan emeğin, dünyanın dört bir yanında görkemli bir biçimde varlığını gösterdiği gündür 1 Mayıs. Dünyanın her yerinde en merkezi ve en büyük meydanlar, emeğin bu görkemli buluşmasına tanıklık eder. İşçiler özlemlerini, umutlarını, taleplerini istedikleri meydanlarda özgürce ifade eder. Bizler emek ve meslek örgütü başta olmak üzere, dost kurumlarla beraber, Gaziantep Kırkayak Parkı başta olmak üzere, Türkiye'nin her yerinde olabildiğince yaygın, kitlesel, coşkulu 1 Mayıs buluşmalarını birlik içerisinde yaşayacağımızı ilan etmek istiyoruz."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te, DİSK'ten 1 Mayıs çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te, DİSK'ten 1 Mayıs çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı