GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'e "Gaziray" yapılacak

AA / Kemal Karagöz
25.02.2016 - 11:10Son Güncelleme :

- İhalesi 11 Mart'ta gerçekleştirilecek Gaziray ile ilk etapta 100 bin kişinin taşınması hedefleniyor

Gaziantepe Gaziray yapılacak
AA / Kemal Karagöz

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işbirliğiyle kente yapılacak "Gaziray" projesi için hazırlıklar tamamlandı.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziantep'te yoğun göç nedeniyle artan trafik sorununu en aza indirmek için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent genelinde üst geçit, yol genişletme, yeni yollar, kavşak, tek yön gibi çalışmalarla trafiği rahatlatmaya çalışırken bir yanda da "Gaziaray" projesi içinde çalışmalarını sürdürüyor.
İhalesi 11 Mart'ta yapılacak "Gaziaray" projesi, Başpınar ve Mustafa Yavuz istasyonu arasında 25 kilometre uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek.
Küçük sanayi sitesi ile organize sanayi sitesini birbirine bağlayan güzergah üzerinde yeni stadyum, otogar ve yeni yerleşim alanları bulunacak.
Klima ve güvenlik sistemi başta olmak üzere, her türlü konfora sahip hizmet vereceği proje, nüfusu 2 milyona ulaşan Gaziantep'in kent içi ulaşımına önemli katkı sağlayacak.
2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan Gaziray ile ilk etapta günde 100 bin kişinin taşınması hedefleniyor. Projenin alt ve üst yapı inşaat ihalesi 11 Mart 2016 tarihinde Ankara TCDD Genel Müdürlüğünde yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'e "Gaziray" yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'e "Gaziray" yapılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı