GAZİANTEP HABERLERİ

GASKİ'den Araban'a atık su deposu

AA / Ensar Özdemir
29.02.2016 - 11:23Son Güncelleme :
GASKİden Arabana atık su deposu
AA / Ensar Özdemir

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşletmesi (GASKİ) Genel Müdürlüğünce Araban ilçesine yapılan atık su deposu hizmete başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ilçelerdeki alt yapı çalışmalarını sürdüren GASKİ Genel Müdürlüğünün Araban’da İller Bankasıyla birlikte yaptırdığı atıksu deposunun hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Atıksu deposunda incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ilçeler ve beldelere yönelik alt yapı çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiği kaydedilen açıklamada, "Haziran 2015 tarihinde işletmeye alınan Araban ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinin 6 milyon 571 bin 700 liraya mal oldu. 20 bin kişi kapasiteye sahip olan tesiste, hali hazırda 1500 metreküp atıksu, AB ve Çevre Şehircilik Bakanlığı standartlarına uygun olarak arıtılıyor" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GASKİ'den Araban'a atık su deposu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GASKİ'den Araban'a atık su deposu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı