Teknoloji Haberleri

  Foxconn resmen Sharp’ı bünyesine katıyor

  25 Şubat 2016 - 11:23:00

  Yaşadığı mali krizin etkisinden kurtulamayan ve son olarak 6 bin çalışanının işine son veren Japon teknoloji devi Sharp, dünyanın en ünlü elektronik imalatçılarından Foxconn'un 5.9 milar dolarlık teklifini kabul etti.

  2016’nın ilk aylarında Foxconn’un Sharp’ı satın almak için rekor bir ücret ödeyeceği yönünde dedikodular ortaya çıkmıştı. Ancak satın alım bir türlü gerçekleşememişti. Güvenilir kaynaklardan geldiği söylenen bilgilere göre söz konusu satın alım düşünülenden daha yüksek bir rakamla gerçeğe dönüşecek.

  Japon devi Sharp 6 bin çalışanını işten çıkarıyorJapon devi Sharp 6 bin çalışanını işten çıkarıyor

  The Wall Street Journal’ın haberine göre Foxconn, Sharp’ı 5.9 milyar dolara satın alıyor.

  Sharp’ın satın alım sürecini bu kadar uzatmasının farklı bir nedeni bulunuyor. Japon merkezli olan şirket, yabancı bir firma olan Foxconn tarafından satın alınmaya çok da sıcak bakmıyor. Fakat söylenenler doğruysa şu anda tüm konularda uzlaşma sağlanmış durumda ve anlaşmanın gerçekleşmesi için hiçbir pürüz görünmüyor.

  Panasonic'ten görünmez televizyonPanasonic'ten görünmez televizyon

  Satın alımın tam anlamıyla ne zaman gerçekleşeceği ise şimdilik bilinmiyor.

  TÜRKİYE'DE DE FABRİKASI VAR

  Sharp'ın yeni sahibi Foxconn'un Malezya'dan Brezilya'ya Macaristan'dan Çek Cumhuriyeti'ne varıncaya kadar dünyanın her birçok ülkesinde fabrikası bulunuyor. Şirketin Çorlu'da 14 bin metrekarelik üretim alanı bulunan bir fabrikası da mevcut.

  Etiketler: sharp , televizyon , foxconn
  Son Güncelleme : 25 Şubat 2016 - 12:43:37
   
  HaberlerGalatasaraybinali yıldırımFenerbahçeburçniobeak partiAlmanya