MENÜ

Katar

Katar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Katar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.809 Katar haberi bulunmuştur.

Katar Devleti, Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan bir Basra Körfezi ülkesi. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olup diğer tarafları Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran bulunur.

 

Katar Haberleri

Liderler peş peşe İstanbula indi

Liderler peş peşe İstanbul'a indi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçakla İstanbul'a geldi. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ise tarifeli uçakla İstanbul'a indi.

12.12.2017Gündem
Katar uçak topluyor: ABD, Fransa, İngiltere...

Katar uçak topluyor: ABD, Fransa, İngiltere...

Katar'ın, İngiltere ile 24 adet Eurofighter Typhoon model savaş uçağı satın alım anlaşması imzaladığı bildirildi. Katar, perşembe günü de Fransa'dan 6,6 milyar avroluk uçak alımını içeren bir anlaşma imzalamıştı. Yine Doha yönetimi Körfez krizinin ilk günlerinde ABD ile 12 milyar dolarlık uçak anlaşmasına imza atmıştı.

10.12.2017Dünya
AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığına Ömer Özmen seçildi

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'na Ömer Özmen seçildi

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'na Ömer Özmen seçildi

10.12.2017Bodrum
Ortadoğuda 2. perde

Ortadoğu'da 2. perde

ABD Başkanı Trump Kudüs kararıyla sadece bir statü belirlemedi, Ortadoğu ateşine adeta benzin döktü. İlişkiler nasıl ve nereye evrilecek? Dünyayı, Ortadoğu’yu ve özellikle de Türkiye’yi hangi tehlikeler bekliyor? Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Okur’a göre Ortadoğu oyununda ikinci perde açıldı. Kabaran öfkelerin toplumsal enerjiyi örgütlere yöneltmesi en büyük tehlike... Okur, "Önümüzdeki 10 yılın coğrafyamızda bir çatışma dönemi olmasından korkarım. Maalesef öyle bir geleceğin kapıları açıldı" diyor.

10.12.2017Gündem
Davutoğlu konuşurken onlar uyudu

Davutoğlu konuşurken onlar uyudu

ESKİ Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Kudüs, dünyadaki bütün Müslümanlar’ın ortak meselesidir. Dünyadaki Hristiyanların da ortak meselesidir. İbrani geleneğinden gelen herkesin ortak meselesidir" dedi. Davutoğlu’nun konuşması sırasında salondaki bazı öğrencilerin uyuduğu görüldü.

9.12.2017Gündem
Davutoğlu: Kudüs, bütün Müslümanların ortak meselesidir

Davutoğlu: 'Kudüs, bütün Müslümanların ortak meselesidir

Davutoğlu: 'Kudüs, bütün Müslümanların ortak meselesidir

8.12.2017Karaman
OSTİM’den 31 ülkeye ihracat

OSTİM’den 31 ülkeye ihracat

Banka ve hastanelerde kullanılan sıramatik cihazlarını Arap ülkeleri başta olmak üzere 31 ülkeye satan Emse Mühendislik, check-in kiosku gibi havalimanı otomasyon sistemlerinin de ihracatını yapmaya başladı.

8.12.2017Ankara
Sofuoğlu 6. şampiyonlukla bitirmek istiyor

Sofuoğlu 6. şampiyonlukla bitirmek istiyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, kariyerinin 20. yılında Dünya Supersport Şampiyonası 2018 sezonunda 6. şampiyonluğunu elde edip kariyerini tamamlamak istiyor.

8.12.2017Motor Sporları
Körfez parası Türkiyeye göç hazırlığında

'Körfez parası Türkiye'ye göç hazırlığında'

Dünya Gazetesi'nde bugün ilginç bir haber yer aldı. Aydın Şahinalp'e konuşan Bahreyn İslami Bankası Üst Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerinde istikrarsızlığın sürmesi halinde Arap sermayesinin Türkiye’ye doğru göç etmeye devam edeceğini ileri sürdü.

8.12.2017Ekonomi
ABDye Kudüs uyarısı: Rüzgar eken fırtına biçer

 ABD'ye Kudüs uyarısı: Rüzgar eken fırtına biçer

Trump’ın dünyayı ayağa kaldıran ‘Kudüs kararı’nı, Başbakan Binali Yıldırım’la Kore gezisinin ardından, Urumçi’den Hazar Denizi’ne doğru uçarken öğreniyoruz. 11.5 saatlik yolculuğun ortasında gelen bu ‘skandal karar’ uçağın içinde bir hareketlenme yaratıyor. Danışmanlar, diplomatlar, kısa görüşmeler... Peki, Başbakan Yıldırım bu karar için ne diyor? İşte Başbakan Yıldırım’la 10 bin metrede yapılan sohbetin detayları:

7.12.2017Gündem
Dedesinden öğrendiği kuzu çevirmeyi Suudi Arabistana taşıyacak

Dedesinden öğrendiği kuzu çevirmeyi Suudi Arabistan'a taşıyacak

Çorumlu Tuncay Devrez 'in 2006 yılında başlayan 'kuzu çevirme' macerası yakın bir gelecekte Suudi Arabistan'a uzanacak. Devrez, bu ülkede mekân açmak için de teklif aldı. Hali hazırda İstanbul'da iki restoranı bulunan Devrez, dedesinin Çorum'da yaptığı "Sırık Kebabının" kendisi için ilham kaynağı olduğunu söyledi.

7.12.2017Ekonomi
Trump iç politikadaki başarısızlığını dış politikayla angaje etmeye çalışıyor

"Trump iç politikadaki başarısızlığını dış politikayla angaje etmeye çalışıyor"

"Trump iç politikadaki başarısızlığını dış politikayla angaje etmeye çalışıyor"

7.12.2017Merkez
Gökhan Tepe kimdir kaç yaşındadır

Gökhan Tepe kimdir kaç yaşındadır?

Gökhan Tepe, albümleri ve yer aldığı projelerle magazin dünyasının konuşulan isimleri arasında yer almaktadır. 1996 yılında profesyonel müziğe ilk adımını atan Gökhan Tepe, 2000 yılında ise ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Peki, birçok projeye imza atan Gökhan Tepe kimdir kaç yaşındadır? İşte, detaylı bilgiler

7.12.2017Televizyon
Katardan flaş savaş jeti hamlesi

Katar'dan flaş 'savaş jeti' hamlesi

Katar'ın Fransa'dan 12 adet savaş jeti alacağı bildirildi.

7.12.2017Dünya
Binali Yıldırımdan Kudüs açıklaması: Kuzey Irak referandumu gibi...

Binali Yıldırım'dan Kudüs açıklaması: Kuzey Irak referandumu gibi...

ABD Başkanı Trump'ın İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıma kararına bir tepki de Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım," Kudüs'ün statüsüyle oynamak pimi çekilmiş bomba gibi olur, büyük bir felakete sürükler. Neresinden bakarsak bakalım vahimdir. Kudüs'ün başkent ilanını "Kuzey Irak'ın referandum ilan etme kararına benziyor" dedi.

7.12.2017Gündem
Trumpın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

Trump'ın kararı tansiyonu yükseltti.. Sokağa indiler

ABD'nin 70 yıllık dış politikasından dönen ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı. Kararın açıklanmasının ardından Filistinliler bu sabah Gazze'de gösterilere başladı.

6.12.2017Dünya
Abbastan sert sözler: Hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır

Abbas'tan sert sözler: "Hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır"

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı Kudüs kararının ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas da sert bir açıklama yaptı. 'Kararı reddediyoruz' diyen Abbas, "Diğer ülkelerle, dostlarımızla birlikte buna karşılık vereceğiz. Bu karara müzakereler ile karşılık vereceğiz." diye konuştu. "Bu İsrail'in mükafatlandırılmasıdır." diyen Abbas, "Karar, uluslararası düzeyde hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır." diye konuştu. Öte yandan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı teşekkür etti.

6.12.2017Dünya
Son dakika: ABDnin Kudüs kararına Türkiyeden ilk tepki

Son dakika: ABD'nin Kudüs kararına Türkiye'den ilk tepki

Dışişleri Bakanlığı karara tepki olarak, "ABD yönetimini bu yanlış kararı gözden geçirmeye ve hesapsızca adımlardan kaçınmaya çağırıyoruz." açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "ABD Yönetimi’nin Kudüs’le ilgili sorumsuz ve hukuksuz açıklamasını reddediyoruz ve kınıyoruz." açıklamasını yaptı. Kalın, "Bütün dünya, uluslararası hukuk ve BM Kararlarını ihlal eden bu kararı reddetmeli ve Filistin halkının yanında yer almalıdır." dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise "ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı açıklamayı kınıyoruz" dedi.

6.12.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Kral ve Katar Emiri ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Kral ve Katar Emiri ile görüştü 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Kral ve Katar Emiri ile görüştü 

6.12.2017Ankara
Son dakika... Gerilim tırmanıyor ABDden vatandaşlarına uyarı...

Son dakika... Gerilim tırmanıyor! ABD'den vatandaşlarına uyarı...

ABD Dışişleri tüm diplomatik misyonlara telgraf gönderdi. Telgrafta 20 Aralık'a kadar Kudüs ve Batı Şeria'ya zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin uyarısı yapıldı.

6.12.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Kral ve Katar Emiri ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Kral ve Katar Emiri ile telefonla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs konusundaki son gelişmelerle ilgili olarak başlattığı telefon diplomasisi çerçevesinde Suud Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştü.

6.12.2017Gündem
İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatını olağanüstü zirveye davet etmektedir (1)

İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı'nı olağanüstü zirveye davet etmektedir (1) 

İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı'nı olağanüstü zirveye davet etmektedir (1) 

6.12.2017Ankara
Katar sahilleri Türk Herkül’e emanet

Katar sahilleri Türk Herkül’e emanet

Antalya Serbest Bölge’de faaliyet gösteren Ares Tersanesi tarafından inşa edilen kompozit gövdeli, 48 metre boyundaki Ares 150 Hercules açık deniz karakol gemisi 8 Aralık Cuma günü Katarlı yetkililere teslim edilecek. Ares 150 Hercules, 37 saatte deniz mili (68.5 kilometre) hız yapabiliyor.

6.12.2017Ekonomi
Dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi

Dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi

Dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi

6.12.2017Antalya
Erdoğana cevap verdiler... İsrailden ateşe benzin dökecek sözler

Erdoğan'a cevap verdiler... İsrail'den ateşe benzin dökecek sözler

İsrail yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kudüs'ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğu yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

5.12.2017Dünya
SP Lideri Karamollaoğlu: Anayasa Mahkemesi bile çalışmıyor

SP Lideri Karamollaoğlu: Anayasa Mahkemesi bile çalışmıyor

SP Lideri Karamollaoğlu: Anayasa Mahkemesi bile çalışmıyor

3.12.2017Tokat
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ortan: Kırklareli kıvırcığına rağbet arttı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ortan: Kırklareli kıvırcığına rağbet arttı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ortan: Kırklareli kıvırcığına rağbet arttı

2.12.2017Kırklareli
Trump Müslümanları ayağa kaldıracak hamleye hazırlanıyor

Trump Müslümanları ayağa kaldıracak hamleye hazırlanıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın bir yandan Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edip bir yandan da Ortadoğu'da barut fıçısını ateşleyecek bir adım daha atmaya hazırlandığı bildirildi.

2.12.2017Dünya
Ayder Yaylası, kış ziyaretçilerini bekliyor

Ayder Yaylası, kış ziyaretçilerini bekliyor

Ayder Yaylası, kış ziyaretçilerini bekliyor

2.12.2017Rize
Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Orkinos çiftliğinde derin inceleme

Son yıllarda ciddi bir tehlike altında olan orkinosların sayısı alınan tedbirlerle Akdeniz’de beş kat arttı. Ancak avlanmaları konusunda ülkelere verilen kotalar da bu artıştan nasibini aldı. Olayı yerinde görmek için Türkiye’deki orkinos çiftliklerinin bulunduğu İzmir Karaburun’da bir dalış yaptık. Ağırlıkları yarım tona yaklaşan 1700 orkinosla aynı havuzda yüzdük. Japonya’dan gelen gözlemcilerle birlikte avlanmalarına tanık olduk.

2.12.2017Hürriyet Pazar
Tillerson gidecek mi

Tillerson gidecek mi

ABD basını Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın görevden alınacağı haberlerinden geçilmiyor. Bu konuda resmi açıklama gelmese bile Başkan Donald Trump’ın Tillerson’dan boşalacak koltuğa kendisi gibi şahin çizgide olan CIA Direktörü Mike Pompeo’yu getirmeye hazırlandığı iddialar arasında.

1.12.2017Dünya
Trumptan açıklama: Yalan haber

Trump'tan açıklama: Yalan haber!

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görevinden ayrılmayacağını açıkladı.

1.12.2017Dünya
Çanakkalede Nusret-2017 Davet Tatbikatı sona erdi

Çanakkale'de 'Nusret-2017 Davet Tatbikatı' sona erdi

Çanakkale'de 'Nusret-2017 Davet Tatbikatı' sona erdi

1.12.2017Çanakkale
ABDyi sarsan iddia Beyaz Saray dışişleri bakanını değiştirecek

ABD'yi sarsan iddia! "Beyaz Saray dışişleri bakanını değiştirecek"

ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi, Beyaz Saray'ın, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın CIA direktörü Mike Pompeo ile birkaç hafta içinde değiştirilmesini planladığını iddia etti.

30.11.2017Dünya
Kocaoğlu: Kültürpark satılamaz, birilerine peşkeş çekilemez

Kocaoğlu: Kültürpark satılamaz, birilerine peşkeş çekilemez

Kocaoğlu: Kültürpark satılamaz, birilerine peşkeş çekilemez

29.11.2017 İzmir
Erdemlide tarım paneli düzenlendi

Erdemli'de tarım paneli düzenlendi

Erdemli'de tarım paneli düzenlendi

29.11.2017Erdemli
Tarım ve Gıda Kümesi Katara gitti

Tarım ve Gıda Kümesi Katar'a gitti

Tarım ve Gıda Kümesi Katar'a gitti

29.11.2017Antalya
Sahalar da teknolojiye uydu: Sökülebilir futbol stadı yapılıyor

Sahalar da teknolojiye uydu: Sökülebilir futbol stadı yapılıyor

Sökülebilir ilk futbol stadı 2020 yılında Katar’da tamamlanması bekleniyor. Sökülebilir futbol stadı Katar’ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak.

29.11.2017Teknoloji
40 çeşit ürünle perakende sektöründe yüzde 100 büyüdük

40 çeşit ürünle perakende sektöründe yüzde 100 büyüdük"

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, pazarladıkları yaklaşık 40 çeşit ürünle perakende sektöründe yüzde 100 büyüdüklerini söyledi.

28.11.2017Ekonomi
Careem, Türkiye için yeni genel müdür atadı

Careem, Türkiye için yeni genel müdür atadı

Careem, Türkiye için yeni genel müdür atadı

28.11.2017Ankara
Doğu Karadenizde üretilen çayın tüketildiği ülke sayısı 100e ulaştı

Doğu Karadeniz'de üretilen çayın tüketildiği ülke sayısı 100'e ulaştı

Doğu Karadeniz'de üretilen çayın tüketildiği ülke sayısı 100'e ulaştı

28.11.2017Rize

Yazar Sonuçları

Arap tepkisi?

KUDÜS konusunda Trump’ın kararı radikalleri ve terör örgütlerini güçlendirecektir.

10.12.2017

Kudüs konusundaki yol haritası

KUDÜS’ün tarih kokan daracık sokaklarından yürüyerek Mescid-i Aksa’nın önüne geldik.

10.12.2017

Önce Türkiye

TRUMP niye böylesine akılsızca bir iş yaptı sorusuna cevap veren aklı başında insanlar, onun iç politika hesaplarına dikkat çekiyor.

7.12.2017

Kudüs, neden şimdi?

1947 tarihli BM kararı çerçevesinde İsrail’in başkenti olarak Tel Aviv tanınıyor ve bütün yabancı Büyükelçilikler bu kentte bulunuyor.

6.12.2017

Daha neler

Tuhaf değil mi?

5.12.2017

Kasım’da İzmir bambaşkadır

İzmir’in çiçekler dağlarının arasında dolaştım hafta sonu.

27.11.2017

Artık yeter!

Konyaspor Umut Vadediyor dedik dinlenmedi, Ne Desek Boş dedik doldurulmadı…

27.11.2017

300 milyon dolara Londra’da ‘paranın kubbe’sini kurdular

GOLDMAN Sachs’ın Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Çetin, 2016 yılında iki önemli teklifle karşılaştı. İlki Goldman Sachs’tandı:

27.11.2017