ANKARA HABERLERİ

Fırat Kalkanı'nda 2 IŞİD hedefi daha vuruldu

DHA
11.09.2016 - 23:25 |Son Güncelleme :
Fırat Kalkanında 2 IŞİD hedefi daha vuruldu
DHA

ANKARA, (DHA) - TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekâtı'nda 2 IŞİD hedefinin daha vurulduğu belirtildi.
TSK'nın, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos'ta başlattığı 'Fırat Kalkanı Harekâtı'ndaki son durum hakkında açıklama yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada 2 IŞİD hedefinin daha vurulduğu belirtilerek "Ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM'nin DEAŞ'la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmekte" olduğu ifade edildi ve bu akşam saat 19.00'a kadar meydana gelen gelişmeler aktarıldı. Buna göre, Suriye sınır hattında, gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Cerablus ve Rai bölgesinde halen kontrol edilen bölgede keşif, gözetleme, hedef tespiti ve ele geçirilen bölgelerde oluşturulan savunma tedbirlerini geliştirme faaliyetlerine devam edildiği bildirildi.
Açıklamada ayrıca, ateş destek vasıtaları tarafından, harekât sahasında bulunan 2 DEAŞ terör örgütü hedefine toplam 7 Fırtına obüsü mermisi atılarak, toplamda 516 hedefe 2.223 atım yapılmış olduğu bildirildi.
SİVİLLERE KARŞI AZAMİ HASSASİYET
TSK açıklamasında ayrıca şu ifadeler yer aldı:
"Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, hava harekâtı icra edilmemiş, ani çıkacak hedeflere yönelik olarak yerde bekler uçak görevlendirilmiştir. Koalisyon Güçleri tarafından, hava harekâtı icra edilmemiştir.
Suriye sınır hattında bir adet Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir.
AFAD ve Kızılay'a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fırat Kalkanı'nda 2 IŞİD hedefi daha vuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2016 tarihinde saat 23 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fırat Kalkanı'nda 2 IŞİD hedefi daha vuruldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ocak 2020, Pazar
 • İmsak
  06:29
 • Güneş
  07:56
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı