KAYSERİ HABERLERİ

Fatma Çolakbayrakdar'dan okuma yazma öğrenen kadınlara ziyaret

DHA
07.03.2018 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar, okuma yazma seferberliğine katılan sertifikalarını alan kursiyerleri evlerinde ziyaret etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar, ilk olarak Erciyesevler Mahallesi’nde oturan 5 evlat ve 10 torun sahibi 65 yaşındaki Hatun Karaca’yı ziyaret etti. Ziyarette Hatun Karaca, çeşitli nedenlerden dolayı zamanında okuyamadığını belirterek, okuma yazma öğrenerek en büyük hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Fatma Çolakbayrakdar ise “Öğrenmenin yaşı olmadığının en güzel örneğisiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendi tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bizlerde seferberliği, sosyal bir proje olarak görüyoruz. İnşallah açmış olduğumuz kurslarla, bölgemizde okuma yazma bilmeyen kalmayacak. Sizlerin de kurslara katılıp gayret göstermesi bizleri ayrıca mutlu etti. İslam’ın ilk emri ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ olan dinin mensupları olarak, okumalıyız, öğrenmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Fatma Çolakbayrakdar, okuma yazma öğrenen Hatun Karaca’ya kalem, defter ve kitap hediye etti. Kurs boyunca kullandığı defteri gösteren Hatun Karaca da hediye edilen deftere kendi ismini yazarak okudu ve böyle bir imkan sunduğu için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Fatma Çolakbayrakdar’ın ikinci ziyareti ise Mimarsinan Mahallesi’nde oturan 4 çocuk ve 2 torun sahibi Şahinaz Kavak'a yaptı. Şahinaz Kavak ve ev ahalisiyle keyifli sohbetlere imza atan Fatma Çolakbayrakdar, “Eşim Ahmet Bey, yoğun çalışma temposundan dolayı  ziyarete katılamadı ancak selamlarını gönderdi. Seferberliğin ardından Kocasinan Akademi’ nin kursuna katılarak, ilk sertifika alanlardasınız. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Şahinaz Kavak ise okuma yazma bilmediği için çok zorluklar çektiğini belirterek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Fatma Çolakbayrakdar'dan okuma yazma öğrenen kadınlara ziyaret haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı