ANKARA HABERLERİ

Eymir’in kapısı herkese açık ama mangala kapalı

Fatih TEKECİ
17.06.2010 - 21:17Son Güncelleme :

BİR dönem kontrollü bir şekilde halkın kullanımına açık olan ODTÜ Ormanı, piknik sırasında yakılan mangal sonucu çıkan yangınlar sebebiyle ciddi zararlar gördü.

Eymir’in kapısı herkese açık ama mangala kapalı
Fatih TEKECİ

Son olarak 2007 yılında çıkan iki yangın sonrası yalnızca Eymir Gölü civarında vatandaşların piknik yapmasına izin veriliyor. Çorak bölgeyi uzun yıllar sonra yeşil alana çevirme başarısı gösteren ODTÜ yetkilileri, kaybedilen ağaçların yerine yenilerini kazandırabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.Edinilen bilgilere göre 2007 yılı yangınlarında kaybedilen 3 bin 500 ağacın yerine 8 bin ağaç dikildi.ankara’nın en büyük ormanlık alanı unvanını taşıyan ODTÜ Ormanı’nı koruyabilmek için mangal yasağı getiren yetkililer, eski kayıpların tekrar yaşanmaması için çaba sarfediyor. Bugünlerde giriş kartı çıkarmak kaydıyla Eymir Gölü’ne girebilen tüm vatandaşlar pikniklerini yapabiliyor, göl kenarındaki büfe ve restoranlarda yeşil ve mavinin tadını çıkarıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eymir’in kapısı herkese açık ama mangala kapalı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı