EDİRNE HABERLERİ

Etus’ta ’Yeni Hatlar’ Seferlere Başlıyor

IHA
28.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

edirne'de, ETUS yeni seferlerine başlıyor .

IHA

Edirne Belediyesi ve ETUS, ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek adına 2 Kasım 2015 Pazartesi günü, 2A ve 2B hatlarındaki araçların hiç durmaksızın çalışacakları Rink Sistemine geçiyor. Ayrıca araç sayısını artıran ETUS, bundan sonra yeni hat olan 5C ile de Edirnelilere hizmet verecek.
Ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek için yapılan çalışmalar ve Edirne Belediye Meclisi’nin 07.10.2015 tarih ve 2015/221 sayılı kararı doğrultusunda 2A ve 2B hatlarında toplu ulaşım araçlarının hiç durmaksızın rink şeklinde çalışacağı belirtildi.
Yapılan açıklamada, 75.Yıl İlkokulu istikametinden Esentepeye gelen 2A hattı araçlarının, Araz Park yanından Yeni TOKİ ve Devlet Hastanesine, buradan Fatih Camii yanından Valikonağı - Baca - Beşyüzevler - Diş Hastanesi - Kooperatifevleri üzerinden çarşıya devam edeceği; 2B hattında çalışan araçların ise Baca -Valikonağı - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi - TOKİ üzerinden yine durmaksızın Aras Park - Esentepe - 75.Yıl İlkokulu - Şükrüpaşa Mahallesi üzerinden çarşıya devam edeceği bildirdi.
Ayrıca yetkililer, aynı karar doğrultusunda Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ve Yeni TOKİ’den başlayarak Abdi İpekçi Caddesi üzerinden Kıyık Caddesine bağlanacak ve Gazimihal Depolama alanında sona erecek olan 5C (Gazimihal- Kıyık- Kavgaz -Yeni TOKİ - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi) hattında ETUS (Serhad Birlik Kooperatifi) araç filosunu yeni araçlarla genişleterek seferlerine 2 Kasım 2015 Pazartesi Günü başlayacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Etus’ta ’Yeni Hatlar’ Seferlere Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Etus’ta ’Yeni Hatlar’ Seferlere Başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı