ERZURUM HABERLERİ

ETSO Meclisinde, 'KOBİGEL' sunumu

DHA
28.03.2016 - 17:34Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)-KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Erzurum Hizmet Merkezi Müdürlüğü, KOBİ destekleriyle ilgili bilgilendirme toplantılarına Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'yla (ETSO) devam etti.

ETSO'nun Mart ayı Meclis toplantısına konuk olan KOSGEB Erzurum Hizmet Merkezi Müdürü Veysel Vural Meclis üyelerine, "KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı" konulu bir sunum yaptı. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın ve Meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, KOSGEB'in KOBİ'lere verdiği desteklerden söz eden Vural, 2016 yılı Şubat ayı itibariyle KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ sayısının 828 bin 635 olduğunu belirterek, 2015 yılında toplam 37 bin 936 işletmenin 350 milyon lira tutarında desteklendiğini dile getirdi. Proje esaslı KOBİGEL'in, projelerin geri ödemesiz 300 bin lira geri ödemeli 700 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon liraya kadar kadar desteklendiği bir program olduğunu ifade eden Veysel Vural, programın amacının; ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla hazırlayacakları projelerin desteklenmesi olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden ETSO Meclisinde, 'KOBİGEL' sunumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ETSO Meclisinde, 'KOBİGEL' sunumu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı