ANKARA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Etkin Belediye Proje Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

DHA
20.07.2017 - 13:53Son Güncelleme :
DHA

Can Mert ŞİMŞEK, Muhammet BAYRAM /ANKARA, (DHA)- Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen "Etkin Belediye Proje Yarışmasında" ödül sahibi belediyeler belirlendi.

Çevre ve altyapı projeleri, iyi yönetim projeleri, sosyal-ekonomik ve kültürel projeler, tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik projelerin olduğu yarışmada belediyecilikte yenilikler yapan Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler Ankara Green Park Otel’de düzenlenen ödül törenine katıldı.

"ESKİ KÖYE YENİ ADET GETİRECEĞİZ"

Açılış konuşmasını yapan MİARGEM Başkanı Halil Memiş, "Kuruluştan Kurtuluş'a, 9 Eylül'den 15 Temmuz'a bu toprakları vatan haline getiren ve vatan topraklarının korunmasında şahadete ulaşan tüm şehitlerimize minnet duygularımı sunup Allah'tan rahmet dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. İki gün boyunca yürüttüğümüz hazırlık evresi projelerin değerlendirilmesi süreçlerini de ele aldığımız da uzun bir süredir devam ettirdiğimiz çalışmanın son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Sizlerle eski köye yeni adet getireceğiz. Mahalli İdareler ve Araştırmalar Genel Merkezi Mahalli İdarelere Yönelik Araştırma ve Geliştirme çalışmaları, kamuoyu araştırmaları veya yetki analizleri yapan bir fikir kuruluşu olarak faaliyet gösteren mahalli idarelerimizin kurumsal ve mali yapılanmalarına yönelik danışmanlık faaliyeti gösteren bir kuruluş olarak, yürüttüğü faaliyetlerde ve uygulamalarında siyasi münazaralara girilmeden sadece vatandaşa daha iyi hizmetin nasıl sunulmasına nasıl katkı veririz sorusunun cevabını arayan ve buna odaklanan bir çalışma anlayışına sahiptir. Burada iki gündür sadece projeler ve onların nasıl gerçekleştirildiği vatandaş odaklı hizmete nasıl dönüştürüleceğinin konuşulmuş olması bunun en yakın ve somut örneğidir" diye konuştu.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Memiş,"Etkin Belediye Proje Yarışması  belediyelerimizin ve bağlı kuruluşların uyguladığı sonucunu aldığı toplumsal faydalarını gördüğü projelerinin diğer belediyelerimize aktarıldığı ve diğer belediyelerimizce uygulanabilir hale gelmesi için çaba gösterildiği en önemli ve tek platformdur. Belediyelerimizin proje üretmelerine teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyuyla paylaşılmasına ve diğer belediyelerin bu projelerden örnek teşkil etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir etkinliktir" dedi.

Her bir belediyenin kendi gruplarında değerlendirildiği projelerde birincilik ödülünü, Su ve Kanalizasyon İdareleri grubunda  İSKİ  'Su Yönetimi Projesi' ile , 'İyi Yönetim Kategorisinde, 'Mavi Ev: Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi' projesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ver Elini Osmaneli Projesi ile  Osmaneli Belediyesi , Altyapı ve Çevre Kategorisinde, Eşmekaya Belediyesi, İncirliova Belediyesi, Karadeniz Ereğli Belediyesi. Sosyal ve Ekonomik Projeler Kategorisinde, Saltukova Belediyesi, Erdek Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi ve Kültürel Projelerde Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi İle Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Miras Atölyesi 1-2  Projesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Seher Atmaca Konağı Restorasyonu İle Arapgir Belediyesi  aldı.

Yarışmada toplamda 40 ödül dağıtıldı. Büyükşehir belediyeleri 1. grup da, Nüfusu 50 binin altındaki Belediyeler ikinci grup da, Belde belediyeleri ise üçüncü grup da yarışmaya katıldı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Etkin Belediye Proje Yarışması ödülleri sahiplerini buldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:06

ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Ercanlar Eczanesi

  Merkez
 • Cankurtaran Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı