ANKARA HABERLERİ

Estetik turizminde ilk 5’e oynuyoruz

Hürriyet Haber
27.07.2010 - 00:00 |Son Güncelleme :

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, Türkiye’nin estetik turizminde ilk beşe oynadığını belirterek, Türkiye’nin dış politikasındaki dalgalanmaların estetik turizmini de etkilediğini söyledi.

Hürriyet Haber

Sağlık ve Estetik Turizmi hakkında bilgi veren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, Türkiye’yi her şey dahil paketlerle az harcayan turistlerin gözdesi haline getiren tatil turizmindeki hataların, sağlık turizminde tekrarlanmadığını ifade ederek, “Yüksek konaklama ve personel standartları, Dünyaca kabul görmüş FDA ve CE onaylı cihazlar, Türk hekimlerinin başarısıyla birleşince Sağlık Turizmi sürekli yükselen bir ivme kazandı ve yükselmeye devam ediyor. Son 10 yılda gösterilen başarılar ardından Amerika ve Brezilya’dan sonra Türkiye sağlık turizminin parlayan yıldızı oldu” dedi.

Avrupa’ya göre  kaliteli ve ucuz

Özdemir, “Hemen her branşta tedavi için gelen yabancı hastalar ve bu ülkelerde yaşayan gurbetçiler özellikle estetik cerrahi, göz ve zayıflama branşlarında tedavi olmak için Türkiye’ye geliyor. İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda, Suriye, Türkmenistan gibi ülkelerden gelen yabancı hasta adayları ve gurbetçiler operasyon dönemi ve iyileşme sürecini Türkiye’de geçirip ülkesinde yeni bir hayata adım atıyor” diye konuştu. Özdemir, özellikle göz, diş ve plastik-estetik cerrahi gibi hastaların tedavi masraflarını kendilerinin ödediği (sigorta firmalarınca giderleri karşılanmayan) branşlarda Avrupa ülkelerine kıyasla tedavi kalitesi ve fiyatların Türkiye’de avantaj sağladığını belirtti. Özdemir “Yabancıların başta burun estetiği ve meme estetiği olmak üzere çeşitli cerrahi ameliyatlar için kendilerine başvurduğunu” söyledi. Gruplar halinde hastaların gelip operasyon geçirdiğini 8-10 gün kadar tatil de yapıp ülkesine döndüğünü ifade etti.

Avrupalılar saç ekimi için geliyor

Yurtdışından gelenlerin çoğunluğunu da estetik, laserle göz operasyonu, saç ektirme ve zayıflamak isteyenlerin oluşturduğuna işaret eden Özdemir, her yıl ortalama 350 bin kişinin sağlık turizmi denilebilecek hareketlilik çerçevesinde Türkiye’ye geldiğine dikkat çekti. Özdemir, “Avrupa’da bir burun ameliyatı 15 bin Euro’ya yapılırken, bu rakam bizde 2 bin 500-3000 Euro. Sağlık turizminde en büyük paya 5,5 milyar dolar ile ABD sahip. Onu 3,5 milyar Euro ile Avrupa izliyor.

Türkiye’de yeni yeni canlanmaya başlayan bu sektörün hacmi ise 20 milyon doları buluyor.

Diş estetiğinde fiyatlar yüzde 50 avantajlı

Diş estetiğinin ve diğer diş tedavilerinin Türkiye’de Avrupa ve Amerika’daki muadillerine göre yüzde 50’nin üzerinde avantaj sağladığına dikkat çeken Özdemir, kendilerinin de ArtPlast bünyesinde diş ünitesi oluşturdukları, estetik cerrahi hastalarının gerek vakitten kazanmak, gerekse kullandıkları Zoom 2 gibi Amerikan Sağlık Örgütü FDA onaylı diş beyazlatma sistemiyle dişlerini beyazlatarak estetiklerini tamamlamak için böyle bir yapılanmaya gidildiğini bildirdi.

Yağ fazlası olanlar için

“Vücutta hemen hemen hiç iz bırakmayan, tamamen doğal ve anatomik, hızla iyileşen ve kalıcı olarak tanımlayabileceğimiz sonuçlara ulaştıran Vaser Liposelection’ı bölgesel yağ fazlası olan kadınlar ve erkekler tatil öncesi ve tatil süresinde dahi tercih ediyor” diyen Özdemir şunları kaydetti:  “Sadece Yağ hücrelerini hedef alan, diğer dokulara zarar vermeyen bu yağ alma işlemi ayak bileğinden boyuna kadar hemen tüm bölgelere uygulanabiliyor. Ultrasonik dalgalarla sadece yağ dokusunun parçalayarak çevre dokuya (kas, damar, doku lifleri, sinir ve cilt) zarar vermiyor. Bu yöntemde hedeflenen yağ dokusu ultrason dalgaları ile parçalanarak sıvı şekilde aspire edildiği için klasik liposuction sonrası görülen düzensizlikler, çökmeler Vaser Liposelection ameliyatı sonrasında görülmez.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Estetik turizminde ilk 5’e oynuyoruz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:34
 • Güneş
  06:58
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:09
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı