ŞANLIURFA HABERLERİ

Esnaftan askeri üniformalı Erdoğan pankartı

DHA
28.03.2017 - 13:21Son Güncelleme :
DHA

Ali LEYLAK-Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, (DHA)- ŞANLIURFA'da, emlakçı, 25 yaşındaki Halil Kaytan, üzerinde Osmanlı arması, 3 hilal ve askeri üniforma giydirilmiş fotoğrafının yer aldığı pankartla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a referandumda destek verdi.
Atatürk Bulvarı'nda emlakçı Halil Kaytan, 16 Nisan’da yapılacak referandum seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek amacıyla üzerinde yöresel şiveyle "Biz ezelden beri siye heeyig (evetiz), isottan vazgeçeriğ, senden vazgeçmeniğ" yazılı pankart hazırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniforma giydirilip selam veren şeklindeki fotoğrafı ve Osmanlı arması ile üç hilalin de bulunduğu pankart, Kaytan tarafından Atatürk Bulvarı'na asıldı. Görenlerin okumaya zorlandığı afişle ilgili açıklama yapan Halil Kaytan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayranlık duyduğunu ve pankartı destek amacıyla hazırladığını söyledi. Kaytan, şöyle dedi:
"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı gururlandırmak amacıyla böyle bir pankartla ona destek vermek istedik. Devletimize, milletimize yaptığı destekten dolayı bir vefa borucu olarak bunu asmayı uygun gördük. Böyle bir Cumhurbaşkanını ilk defa gördük."

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Esnaftan askeri üniformalı Erdoğan pankartı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esnaftan askeri üniformalı Erdoğan pankartı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı