UŞAK HABERLERİ

Eşme Bozlar Göleti tamamlandı

DHA
30.03.2016 - 11:48Son Güncelleme :

Eşme Bozlar Göleti tamamlandı

DHA

UŞAK'ın Eşme İlçesi'nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nce tamamlanan Eşme Bozlar Göleti ve Sulaması projesi ile 360 dekar tarım arazisi sulu tarıma kavuştu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, DSİ tarafından Uşak'ın Eşme İlçesi'nde Bozlar Köyü, Ozarı Deresi üzerinde inşa edilen Eşme Bozlar Göleti'nin temelden 20 metre yüksekliğinde tesis edildiğini bildirdi. Bakan Eroğlu, "Gövde tipi homojen dolgu olan göletin dolgu hacmi ise toplam 107 bin metreküp. 247 bin metreküp su depolanan ve yöre topraklarına bereket katacak eşme Bozlar Göleti ile brüt 360 dekar tarım arazisi sulu tarıma kavuştu. Hizmete aldığımız gölet ile mevcut ürünlerde verim ve üretim artışı sağlanacak. Proje ile yılda 377 bin lira gelir artışı sağlayarak, çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)

Fotoğraf

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Eşme Bozlar Göleti tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eşme Bozlar Göleti tamamlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı