ANKARA HABERLERİ

Eski Başbakan Yardımcısı İşler:

AA / Yaşar Tonbak
26.02.2016 - 23:30Son Güncelleme :

- "Ulaşım, iletişim ve sağlık alanında Türkiye dünyaya model oldu. Bundan dolayı da diktatörlükle yönetilen halklara ilham kaynağı olduğu için Türkiye'yi de hedefe koydular"

AA / Yaşar Tonbak

ANKARA (AA) - Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "Ulaşım, iletişim ve sağlık alanında Türkiye dünyaya model oldu. Bundan dolayı da diktatörlükle yönetilen halklara ilham kaynağı olduğu için Türkiye'yi de hedefe koydular" dedi.

AK Parti Beypazarı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ilçe danışma toplantısında konuşan Emrullah İşler, Beypazarı'nda güzel işler yapıldığını ve ilçeye her gelişinde dönerken mutlu ayrıldığını belirtti.

Birlik ve beraberlik olan yerde başarının da geldiğini ifade eden İşler, Beypazarı'nda da bu birlikteliği gördüklerini, bu birlikteliğin hizmetlere de yansıdığını kaydetti.

İşler, "Bu uyum ve beraberlik sürdüğü sürece daha güzel hizmetler yapacağımızın inancındayım. Biz AK Parti olarak, seçimden çıkalı şunun şurasında 4 ay gibi bir zaman oldu. Her ay düzenli olarak ilçe danışma toplantılarını yapıyoruz. Yarın da il danışma toplantımız var. Bu bizim AK Parti olarak farkımızı gösteriyor. Diğer partiler, mevsimlik partiler. Seçimden seçime çalışıyorlar. AK Parti'nin başarısının sırrı işte burada yatıyor" diye konuştu.

Teşkilatları dinamik tutmaya çalıştıklarını anlatan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biliyorsunuz, Allah da çalışana ve niyeti halis olana verir. Onun için niyetimiz halis olacak, çabalayacağız, gayret edeceğiz başarı da Allah'tan geliyor. Kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu davanın liderinin özelliği nedir biliyor musunuz? Çok çalışır, samimidir, inançlıdır ve doğru konuşur. İçi neyse dışı da o dur. Onun için dikkat edin her girdiği seçimde başarı ile çıkıyor. Onun için onun bu davranışı, bize örnek olmalı ve AK Parti olarak yolumuza bu şekilde devam etmeliyiz. Biz de AK Parti ailesi, camiası olarak çalışıyoruz, çabalıyoruz, birlik ve beraberliğimizi de devam ettirdiğimiz sürece, inşallah, Allah başarı verir."

Türkiye'nin çevresinin adeta kan gölüne döndüğünü, dünyada bir kaos sisteminin hakim olduğunu, bu kaosun uluslararası toplum tarafından yapıldığına işaret eden İşler, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu kaosu Birleşmiş Milletler yapıyor. Batı dünyası yapıyor. Bakınız Arap baharı yaşanan ülkeler ne istiyordu? 'Biz diktatörlükten kurtulalım' istediler. Diktatörlükten kurtulmak istiyoruz. İnsan hakları ve hürriyet vesaire... Ne yaptılar? Onlara bu hakları çok gördüler. Demokrasinin yanında olmadılar. Demokrasi havasıyla geçinenler, demokrasinin yanında olmadılar. Diktatörlerin yanında oldular. Darbecilerin yanında oldu ve o ülkelerin halklarının bu taleplerini onlara çok gördüler. Ülkelerini kaosa sürüklediler. İç savaşa sürüklediler."

İşler, Türkiye'nin Arap baharının yaşandığı ülkelere ilham kaynağı olduğunu belirterek, "Türkiye'de demokrasi var, Türkiye'de AK Parti var. Ekonomik başarısı ortada, siyasi başarısı ortada, ticaret alanındaki başarısı ortada, uluslararası arenadaki başarısı ortada, ulaşım, iletişim ve sağlık alanında Türkiye dünyaya model oldu. Bundan dolayı da diktatörlükle yönetilen halklara ilham kaynağı olduğu için Türkiye'yi de hedefe koydular" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eski Başbakan Yardımcısı İşler: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 23 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski Başbakan Yardımcısı İşler: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı