ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'da "telef olan köpeğin" dereye atıldığı iddiası

AA / Fahrettin Gök
24.02.2016 - 18:20Son Güncelleme :
Erzurumda telef olan köpeğin dereye atıldığı iddiası
AA / Fahrettin Gök

ERZURUM (AA) - Erzurum'un Oltu İlçe Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, sosyal medyada sokak köpeklerine işkence yapıldığı yönünde ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Ziyrek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada telef olan bir köpeğin Oltu Çayı'na atılmasıyla ilgili paylaşılan videoda görünen köpeğin, araba çarpması sonucu öldüğünün anlaşıldığını belirtti.

Söz konusu olayda telef olan köpeğe diğer sokak köpeklerinin herhangi bir saldırısının olmadığını aktaran Ziyrek, "Köpeği atan şahıs, kargaşayı sonlandırmak için belediyemizi aramak yerine kendince bir iş yapmıştır. Bu kişi belediyemizin çalışanı değildir. Köpeğin sopalarla dövülerek işkence sonucu öldürüldüğü gerçek dışıdır. İddialar ilçemizi karalamaya yöneliktir. Telef olan köpek, atıldığı yerden 10 dakika sonra alınarak gömüldü" diye konuştu.

Ziyrek, sokak köpeklerinin büyükşehir belediyesi tarafından periyodik olarak rehabilitasyon amacı ile belirlenen program doğrultusunda toplandığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'da "telef olan köpeğin" dereye atıldığı iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 18 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'da "telef olan köpeğin" dereye atıldığı iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı