ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'da telef olan köpeği dereye atan kişiye ceza

AA / Sagip Sezginer
24.02.2016 - 19:45Son Güncelleme :

- Kaymakamlık: "Sokak hayvanlarına olumsuz yaklaşımda bulunan kişiye, Hayvanları Koruma Kanunu'na istinaden gerekli ceza uygulanmıştır"

Erzurumda telef olan köpeği dereye atan kişiye ceza
AA / Sagip Sezginer

ERZURUM (AA) - Erzurum'un Oltu ilçesinde telef olan bir köpeği, Oltu Çayı'na atan kişiye, Hayvanları Koruma Kanunu'na istinaden gerekli cezai işlemin uygulandığı bildirildi.

Oltu Kaymakamlığı resmi sitesinde yapılan açıklamada, sosyal medyada yayınlanan ve ilçemizde sokak hayvanlarına yönelik olarak sergilenen olumsuz yaklaşım hakkında ivedilikle ve hassasiyetle yapılan çalışmalar neticesinde kimliği belirlenen kişiye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na istinaden gerekli müeyyidenin uygulandığı belirtildi.

Açıklamada, bundan sonraki süreçte benzer üzücü durumların yaşanmaması için ilgili birimlerle daha yoğun ve hassas çalışmaların yapılması sağlanacağı kaydedildi.

Oltu ilçesinde, telef olan bir köpeğin bir kişi tarafından Oltu Çayı'na atılması görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine vatandaşlar tepki göstermişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'da telef olan köpeği dereye atan kişiye ceza hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 19 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'da telef olan köpeği dereye atan kişiye ceza haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı