ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'da anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik çalıştay düzenlendi

DHA
06.05.2017 - 14:58Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)-Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, “Anne ve Bebek Ölümlerinin Azaltılmasına Yönelik Çalıştay“ düzenlendi.
    Erzurum ve çevre illerden sağlık çalışanının katıldığı çalıştayda yaşanan anne ve bebek ölümleri detaylı bir şekilde analiz edilerek ölümlerin azaltılması için alınması gereken tedbirler konuşuldu. Sağlık evi ebelerinden üniversite hocalarına kadar her branş ve ünvandan sağlık hizmeti sunucularının katıldığı toplantıda alınan kararlar rapor haline getirilerek katılımcılarla paylaşıldı.
    Çalıştaya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Yenidoğan Bilim Dalı öğretim üyeleri, Aile Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyeleri, merkez ve ilçelerdeki Kamu Hastanelerinden hekimler, Aile Hekimleri, 112 çalışanları, hemşire ve ebeler ile Kars, Ardahan ve Erzincan'dan sağlık yöneticileri katılarak, görüş ve önerilerde bulundu. 
    Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar, tüm sağlık hizmeti çalışanlarını temsilen 120 katılımcı ile gerçekleştirdikleri çalıştayın, anne ve bebek sağlığının korunması ve geliştirilmesine katkı sunmasını temenni ettiklerini, ayrıca 22 Aralık 2016 tarihinde yaptıkları panelde ve bu çalıştayda alınan kararların kısa süre içerisinde kendilerince kitap haline getirilip sağlık çalışanlarına sunulacağını belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'da anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik çalıştay düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'da anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik çalıştay düzenlendi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı