ERZİNCAN HABERLERİ

Erzincan'a modern itfaiye binası

DHA
26.03.2016 - 11:06Son Güncelleme :

Erzincan'a modern itfaiye binası

DHA

ERZİNCAN, (DHA)-ERZİNCAN Belediyesi yangın, doğal afet gibi yaşanılacak olumsuzluklara anında müdahale edebileceği çağın gereksinimlere uygun modern bir itfaiye binası yapımına başladı.

Fatih Mahallesi, Kızılay Afet Koordinasyon Merkezinin yanında yapımına başlanan yeni itfaiye binasının bu yılın sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.  Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, şehrin gelişmesi ve kalkınması için öncelikle alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanması gerektiğini bildirdi.  Şehrin alt yapı ve üst yapı problemlerinin büyük ölçüde halledildiğini ve daha büyük projelere imza atmaya hazırlandıklarını belirten Ulutaş "Buna İtfaiye ve Kesim Evinden başlıyoruz. Hali hazırda hizmet veren İtfaiye binamız yıpranmış ve çağın çok gerisindedir. Şehrimize yakışır modern bir İtfaiye Merkezi ve yeni bir Kesimevi’ni mümkün olan en kısa sürede inşa ederek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Erzincan'a modern itfaiye binası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzincan'a modern itfaiye binası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı