ZONGULDAK HABERLERİ

Ereğli'de diyabet okulu açıldı

AA / Mustafa Kemal Bektaş
24.02.2016 - 14:35Son Güncelleme :
AA / Mustafa Kemal Bektaş

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Devlet Hastanesi bünyesinde "Diyabet Eğitim Okulu" açıldı.

Hastane konferans salonunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, diyabet hastalığının toplumların başına bela olan bir hastalık olduğunu belirtti.

"Dünyada 500 milyona yakın insan bu hastalıktan müzdarip" diyen Madenoğlu, "Nüfus sıralamasına bakıldığında diyabetli hastaların oluşturduğu bir ülke ilk 3 sırada yer alacak" ifadesini kullandı.

Türkiye'de engellilerin yüzde 12 olan oranının, diyabet hastalarda yüzde 13'e ulaştığını anlatan Madenoğlu şunları söyledi:

"Gerçekten çok önemli bir rakamda hastamız var. Bu hasta sayısı bizleri üzmekle birlikte sevindirici bir de gelişmesi var diyabet hastaları en uzun ömürlü hastalardır. Çünkü diğer insanlarımızın hastalıklarına ve kendilerine göstermeleri gereken ilgiyi diyabet hastalarımız daha fazla gösteriyor. Yemesine, içmesine, hareketlerine, zamana dikkat ediyor. Sağlık tedbirlerini alarak ömrünü uzatıyor"

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Muharrem Erdem de 3 gün sürecek olan eğitimlere vatandaşların ücretsiz olarak katılabileceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Ereğli'de diyabet okulu açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli'de diyabet okulu açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı