KONYA HABERLERİ

Ereğli Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor

IHA
26.10.2015 - 16:45Son Güncelleme :

EREĞLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

IHA

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, kültür gezilerini sürdürüyor.
Özellikle kırsal kesimde yaşayan bayanların katılımın sağlandığı gezilerde yaşadığımız coğrafyanın tanıtılması hedefleniyor.
Kültür gezilerini ‘ufukları aydınlatmada bir araç’ olarak değerlendiren Belediye Başkanı Özkan Özgüven gezi programlarının her hafta gerçekleşeceğini müjdeledi. “Hoşgörüye dayanan bir tarihimiz var” diyen Başkan Özgüven, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız ve yaklaşık 5 bin civarında vatandaşımızın iştirak ettiği kültür gezileri kısa bir süre verdiğimiz aranın ardından yeniden start verdi. Bu gezilerdeki temel amacımız özellikle kırsal kesimdeki bayanları Konya’ya götürerek tarihi ve turistik yerleri tanıtmak, hoşgörü diyarı Konya’yı farklı bir gözle hemşerilerimizin yaşamasını sağlamaktır. Vatandaşlarımız da kültür gezilerine yoğun ilgi gösteriyor. Tarihi ve kültürel gezilerimiz birçok açıdan büyük anlam taşıyor. Vatandaşlarımızdan güzel geri dönüşler alıyoruz. Bundan sonra da sosyal belediyecilik adına yeni projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Kültür gezilerini Selçuklu Belediyesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Özgüven, Mevlana, İnceminare, Alaaddin, Sille, Ayaelenıa Kilisesi ve Kelebekler Vadisi gibi yerlerin uzman rehber eşliğinde tanıtımının yapıldığını söyledi.
Kültür gezilerine katılan vatandaşlar ise Konya’yı ilk kez bu kadar kapsamlı gezdiklerini ve tanıma fırsatı bulduklarını ifade ettiler ve kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli Belediyesi Kültür Gezilerini Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı