Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Erdoğan'dan 'genel af' açıklaması

  09 Mart 2010 - 23:20Son Güncelleme : 09 Mart 2010 - 07:49

  Başbakan Erdoğan CHP'li Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği genel af konusunda açıklamada bulundu.

  Suudi Arabistan Kral Faysal Vakfı tarafından Erdoğan’a verilecek olan ‘Kral Faysal Uluslar arası Ödülü’ nü almak üzere Başkent Riyad’a gidecek olan Başbakan Erdoğan'a CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği af konusu soruldu.

  Kılıçdaroğlu’nun barış getirmesi durumunda ‘Genel Af’a destek vereceklerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “CHP’nin ne dediğini anlamakta zorlanıyorum, bugüne kadar da anlayamadım. Sağlıklı açıklamalarını yapsınlar da bizde değerlendirme fırsatı bulalım” dedi.

  DAYANIKLI EVLER İNŞA EDECEĞİZ

  Elazığ’da yaşanan Deprem faciası ile ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, Kızılay, sivil savunma ekipleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin koordineli bir şekilde afet bölgesinde çalıştığını belirtirken, Elazığ milletvekilleri ile birlikte Başbakan yardımcısı ve bazı bakanlarında bölgede incelemelerde bulunduğunu belirtti. Erdoğan, “Temennimiz, bütün hasar tespitlerimizi yaparak, burada ki yapılanma malum kerpiç evler ağırlıklı olarak yürüyor. Bu hasar tespitlerini yaptıktan sonra da, orada süratle depreme dayanıklı evleride inşa etmek olacak. TOKi Başkanını da oraya gönderdim, o da ekibiyle birlikte orada çalışmalarını yapıyor” diye konuştu.

  ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

  Anayasa değişikliği ile ilgili muhalefete randevu talebinde bulunup bulunmayacakları sorulan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

  “Çalışmalarımız bittiği anda muhalefetin parlamento içi parlamento dışı arkadaşlarım nezaketlerini ortaya koyup randevu talebinde bulunacaklardır. Eğer randevulara olumlu cevap alınması halinde de kendileriyle müzakere etme fırsatı doğacaktır. Ama tarih olarak şu gün dersem yanlış olur, en kısa zamanda”

  CHP’Lİ KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Toplumsal barışın bir parçası olacaksa biz genel affa 'evet' deriz” açıklamasının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

  Ben bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne dediğini anlamakta zorlanıyorum. Siyasetçi olarakta bugüne kadar anlayamadım. Çünkü nerede ne dedikleri hiç belli olmuyor. Dolayısıyla böyle sağlıklı açıklama yapsınlarda bizde değerlendirme fırsatı bulalım”

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 209 Yorum }
  • mahmut taskulak 9.3.2010 16:32:40
   kimi affediyorsunuz hangi hakla devleti soy vatandasi soy tecavüz et hirsizlik yapve seni affetsinler iyide madur olanlar bu affa ne diyorlar soran varmi bu af sadece oy icin yapiliyor adinada kaynasma diyorlar ben böyle insanlarla kaynasmak istemiyorum arkadas
  • ali öztan 9.3.2010 14:45:11
   gec bile kaldiniz katilleri, canileri. gaspci tecavüzcü ne varsa saliverin ,durup duruken nerden cikardinizsa bu genel af denen nesneyi . gelismis avrupa ülkelerinde bakin bakalim varmi böyle bir sacmalik,ama siz iki oy icin her seyi yaparsiniz maalesef...
  • abdulhadi kuvetli 9.3.2010 12:58:41
   hepimizde biraz egoluk, biraz kin ve nefret, hoşgörüsüzlük, vicdansızlık, haksızlık, adaletsizlik, bağnazlık ve sevgisizlik olduğu sürece`kafatasçılık yaptığımız müddetçe iyi ahlak anlayışımızın yerini para hırsı bürüdükçe doğru söyleyen dokuz köyden kovuldukça, daha çoook feryat edeceğiz.
  • Ertan Aydin 9.3.2010 12:56:47
   ERDOGAN KELEPIR MAL BULMUS GIBI NASIL DA KULLANIYOR KILICDAROGLU´NUN<br>GERCEK DISI ÖNERISINI !!! CHP UYAN ARTIK,TEMEL SORUNLARLA DEGILDE <br>-BELKI OY GETIRIR- SÖYLEMLERI ILE IKTIDARA YÜRÜNMEZ. NABZA GÖRE SERBET<br>VERMEK AKP MARIFETIDIR UNUTMAYIN.
  • Cengiz Demirbaş 9.3.2010 12:28:53
   ZALİMLERİ DIŞARI ÇIKARALIM...MAĞDURLARI DA İÇERİ TIKALIM BARİ...AF GÜDÜK KALMASIN...SUÇSUZ OLARAK İÇERDE OLANLAR İÇİN MAHKEMELER ACİLEN ADİL KARARLAR VERSİN. MESALA ERGENEKON MAĞDURLARINA...
  • Alaettin Zırhlı 9.3.2010 12:25:37
   CHP'taraftarı olsanız bile,yalnış buluyorum demek size puan kaybettirmez..Tabii doğru buluyorsanız o başka.. Bazı arkadaşlar bu durumu bile Başbakan'a taş atmak olarak değerlendirmişiler;bu size bir şey kazandırmaz,kendi taraftarlarınızı bile kaybedersiniz!.Bunun ego tatmininden ileri geldiği belli
  Sayfa Başı
  Haberlerkyk burskyk burs ve kredilerikyk bursları ne zaman yatırılacakkyk burs miktarıehliyetehliyet yenilemeehliyet yenileme başvuru