ANKARA HABERLERİ

Erdoğan: İstihbaratın başı devletin başına bağlı olmalı istediğim şekilde, anda bu istihbari bilgiler bize gelsin (2) 

DHA
28.08.2017 - 22:29Son Güncelleme :
DHA

(MESCİD-İ AKSA GERİLİMİ) "İŞ TAMAMEN BİTTİ NOKTASINDA DEĞİLİM. HER AN NEREDE NASIL PATLAK VERİR BİLEMEM. BAŞTA NETANYAHU OLMAK ÜZERE ARTIK ŞUNU BİLMEMİZ LAZIM. BU HAREM-İ ŞERİF, ÜÇ DİNİN SAYGIN MEKANIDIR" 

"KATAR KRİZİ BİTME NOKTASI DERSEK YANLIŞ OLUR FAKAT BAŞLADIĞI NOKTADA DEĞİL. SUUDİ ARABİSTAN KRALI SELMAN'DAN İSTEĞİMİZ KÖRFEZ'İN ABİSİ, BÜYÜĞÜ DURUMUNDA ÖNÜMÜZDE KURBAN BAYRAMI VAR. ARTIK KÖRFEZDE BU SIKINTI BİTSİN" 

"YARDIM KONUSUNDA MİLLİ GELİRE ORANLA BAKTIĞIMIZ ZAMAN TÜRKİYE BİRİNCİ AMERİKA İKİNCİ"
Hakime TORUN / ANKARA (DHA)  - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyada en az gelişmiş ülkelere yardım konusunda Amerika birinci Türkiye ikincidir.  Milli gelire oranla baktığımız zaman Amerika ile bizim milli gelirimiz aynı mı? Milli gelire oranla baktığımız zaman Türkiye birinci Amerika ikinci" dedi. 

"PUTİN, BEŞTEPE'DE ODA İSTEDİ Mİ?" 
Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Beştepe'de çektirdiği fotoğraf gösterilerek "Putin, size buradan bana da bana da bir oda verseniz" dedi mi? sorusuna  "Öyle bir latife oldu da ama asıl tespiti şurada oldu Külliyeyi görünce 'büyük devlet olmanın işareti işte bu eserdir' dedi. Kremlin Sarayı'nı biliyorsunuz. O da büyük bir devlet olmanın işaretidir. İçinde kaybolursunuz öyle bir yer. Biz Külliye'yi yaptık ana muhalefetin başındaki zat bunu hazmedemedi. Büyük düşünecek noktada değil de onun için. Bunlar cüce cüce" diye yanıt verdi. 

"KATAR KRİZİ BİTME NOKTASI DERSEK YANLIŞ OLUR FAKAT BAŞLADIĞI NOKTADA DEĞİL" 
Körfez krizini değerlendiren Erdoğan, "Bir bitme noktası dersek yanlış olur fakat başladığı noktada değil geri gidiyor. Suudi Arabistan Kralı Selman'dan isteğimiz Körfez'in abisi, büyüğü durumunda Önümüzde Kurban Bayramı var. Artık körfezde bu sıkıntı bitsin. Bunu bir kenara koyalım ve aydınlık ufka hep birlikte bakalım. Müslümanların bu dünyada birbiriyle uğraşmaya ne zamanı ne vakti olamaz. Biz birbirimizi sevmekle emrolunmuşuz" ifadelerini kullandı. 

(MESCİD-İ AKSA GERİLİMİ) "İŞ TAMAMEN BİTTİ NOKTASINDA DEĞİLİM. HER AN NEREDE NASIL PATLAK VERİR BİLEMEM" 
Mescid-i Aksa gerilimine ilişkin Erdoğan, "Ben bu iş tamamen bitti noktasında değilim. Her an nerede nasıl patlak verir bilemem. Başta Netanyahu olmak üzere artık şunu bilmemiz lazım. Bu Harem-i Şerif, üç dinin saygın mekanıdır. Buraya karşı kimse kalkıp da benimdir Müslümanlar giremez diyemez ve bu düşünülemez. Bu bizim ilk kıblemiz. Bu sebeple de çok büyük öneme haiz. Burada Netahyahu o farklı bakışlarını bir kenara koyarak buraya saygı duymak zorunda. Biz ülkemizde Sinegog, Havralar ile bu tür yaklaşım içine girenlere müsade etmiyoruz tüm güvenlik güçlerimizle buraları emniyet altında tutuyoruz. Ecdadımızdan böyle gördük ve dinimizin emridir. Bunu da kendilerinden özellikle bekliyoruz. Sayın Abbas ile de bu konuyu etraflıca ele aldık. Temenni ediyorum bir yumuşama sürecine girmiş durumundayız böyle devam eder" açıklamasında bulundu. 


(FOTOĞRAF) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erdoğan: İstihbaratın başı devletin başına bağlı olmalı istediğim şekilde, anda bu istihbari bilgiler bize gelsin (2)  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  28 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı