MERSİN HABERLERİ

Erdemli’de çocuk oyunları yarışması başladı

DHA
29.03.2017 - 17:11Son Güncelleme :
DHA

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen “Fiziki Etkinlikler “ projesi kapsamında ilkokullar arası çocuk oyunları yarışmaları başladı.
Erdemli Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmalarda, çocuklara milli kültürün içerisinde bulunan çocuk oyunlarının yaşatılması ve geliştirilmesi hedefleniyor. Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Oyunları Koordinatörü Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Şefik Yeni, bu yıl 6’ncısı düzenlenen etkinliğe 40 okuldan 40 takımda bin 98 öğrencinin 4 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalarda bayrak yarışı, çember oyunu ve fasulye torbası hedef oyunları üzerinde yarışacağını söyledi.
Etkinliğin çocukların öz kültürü olan geleneksel çocuk oyunlarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği bildirildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve takımlara kupa verileceği belirtildi.

ERDEMLİ(Mersin), (DHA)
MD(AŞ/EŞ)(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Erdemli’de çocuk oyunları yarışması başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdemli’de çocuk oyunları yarışması başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı