EDİRNE HABERLERİ

Erbakan'ın vefatının 5. yılı

AA / Cihan Demirci
26.02.2016 - 14:10Son Güncelleme :

- AGD Edirne'de mevlit okuttu

AA / Cihan Demirci

EDİRNE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD), eski başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının beşinci yılında mevlit okuttu.

AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, Eski Cami'de okunan mevlitin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbakan'ı saygı, hürmet ve özlemle andıklarını söyledi.

Erbakan'ın ileri görüşlü bir lider olduğunu belirten İriş, şunları kaydetti:

"Erbakan Hocamız devlet adamlığı, kişiliği ve dik duruşuyla milletimizin takdirini ve beğenisini kazanmış bir liderdi. İnsanlık olarak milletimiz kedisini her geçen gün hayırla ve özlemle yad ediyor. Bu düşünceleri vatandaşlarımız bize çeşitli ortamlarda iletiyor. Erbakan Hocamız ülkemizin refah ve saadetinin yanı sıra İslam dünyası ve Müslümanların, aynı şekilde bütün insanların saadeti için ömrünü bu yola koymuş bir liderdi. Bizlerde kardeşlerimizin yapmış olduğu hatimlerin dualarını okuyoruz. Erbakan Hocamız ve şehitlerimiz olmak üzere bütün geçmişlerimize rahmet diliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Erbakan'ın vefatının 5. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erbakan'ın vefatının 5. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı