ANKARA HABERLERİ

Engelsiz kadro sahnede

Hürriyet Haber
28.04.2017 - 15:57Son Güncelleme :

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu’nun desteği ile hazırlanan ‘Hayat Dağarcığı’ isimli tiyatro gösterisi, Keçiören Necip Fazıl Sahnesi’nde sergilendi.

Hürriyet Haber

Tiyatro oyununu, çoğunluğunu otistik, bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli ve down sendromlu oyuncuların oluşturduğu 20 kişilik kadro sahneye koydu. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği dramatik oyunda oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte yaşayan yaşlı bir çiftin, gelinin sorun çıkarması üzerine ayrı eve taşınmak zorunda kalması ve maddi imkansızlık nedeniyle hastalanmaları anlatıldı. Gösteriyi, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Hürriyet Cemal Özkaynak da izledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelsiz kadro sahnede hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz kadro sahnede haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı