ORDU HABERLERİ

Engeller Sanat İle Aşılıyor

IHA
26.10.2015 - 15:44Son Güncelleme :

ORDU'DA ENGELLİLERİN SANAT YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK AMACIYLA UYGULANAN PROJE SÜRÜYOR

IHA

Ordu’da Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında, engellilerin sanat yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen ‘Sanat İle Gülen Yüzler Projesi’nde olumlu sonuçlar alınmaya başlandı.
Altınordu Belediyesi tarafından planlanan proje kapsamında 48 engelli özel araçlarla evinden alınarak sanat ve el becerisi kursuna katılıyor. Gitardan piyanoya, davuldan halk oyunlarına kadar yedi branşta gerçekleştirilen kursa katılan 48 öğrencinin sanat yetenekleri ve becerisi her geçen gün daha çok ortaya çıkıyor.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 48 engelli öğrencinin hangi sanat dalında becerisi varsa o konuda eğitim aldığını belirterek, “Uzun zamandan beri bizzat takip ettiğim bir projeydi. Öğrencilerimiz ile zaman zaman bir araya gelerek onların bu mutlu anlarına ortak oluyoruz. Sanat ile engellerin nasıl aşıldığını görmek beni çok mutlu etti. EDES projesindeki amacımız onların engelli halini engelsiz kılmak. Şu an bunu sanat ile aşmış bulunuyoruz. Öncelikle bu projeye katkı sunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere Ordu Valiliği’ne çok teşekkür ediyorum“ dedi.
Projenin 4 ay süreceğini belirten ‘Sanat İle Gülen Yüzler’ Proje Sekreteri Kübra Kırca ise halen 48 öğrencinin sanat eğitimi aldığını belirterek, “Hedefimiz engelli öğrencilerimizi sanat ile buluşturmak ve onların sanat ile engellerini aşmak” diye konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda (ORMEK) proje kapsamında eğitim alan öğrenciler kurs sonunda yağlı boya resim sergisi ve koro gösterisi yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Engeller Sanat İle Aşılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engeller Sanat İle Aşılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı