GAZİANTEP HABERLERİ

Endonezya Büyükelçisi Gaziantep'te

DHA
30.03.2016 - 15:29Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - ENDONEZYA Ankara Büyükelçisi Wardana'nın Gaziantep Ticaret Odası'nı ziyaret etti.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana'nın ziyaretinde yaptığı konuşmada, ticaretin sınır tanımadığını ve Gaziantepli işadamlarının dünyanın farklı ülkeleriyle ticaret yaptığını belirtti. Türkiye ve Endonezya arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün arttığını hatırlatan Bartık, bu ilişkilerin daha da artırılması gerektiğini ifade etti. Endonezya ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydeden Bartık, “Endonezya'yı kardeş ülke olarak görüyoruz. Bu anlamda ticari ilişkilerin de üst seviyede olmasını istiyoruz. Endonezyalı işadamlarını şehrimize bekliyoruz" dedi.

Gaziantep'in halı, makarna, çikolata, tekstil, ayakkabı ve ıslak mendil hammaddesinde iyi olduğunu anlatan Bartık, “İhracatı artırmak için farklı pazarlara ağırlık vermemiz gerekiyor. Endonezya ile ticari ilişkilerimiz artışa geçti. 2015'in ilk iki ayında 637 bin dolar ihracat yaptığımız Endonezya'ya bu yılın aynı döneminde 2 milyon 673 bin dolarlık ihracat yaptık. Bu ülkeye ihracatımız yüzde 319 arttı. İhracatın daha iyi seviyelere çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Endonezya Ankara Büyükelçisi Wardana da Endonezya ile Gaziantep'in ekonomik ilişkilerini artırmak istediklerini belirtti.

Gaziantep'e, hem ticaret hem de yatırım için fikir alışverişine geldiklerini anlatan Wardana, ticari ilişkilerin üst seviyelere çıkarılması için bu ziyaretleri önemsediğini kaydetti.

Bartık, ziyaret anısına Büyükelçi Wardana'ya bakır işlemeli kahve takımı hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Endonezya Büyükelçisi Gaziantep'te hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endonezya Büyükelçisi Gaziantep'te haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı