İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

En çok Bornova Belediyesi hayvan sahiplendiriyor

DHA
08.04.2018 - 10:15Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi, "Satın Alma Sahiplen" sloganıyla sokak hayvanlarını sahpilendiriyor.

Bornova Belediyesi’nin her çarşamba ve cumartesi günü Büyükpark’ta açtığı "Satın Alma Sahiplen" standı, büyük ilgi görüyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2017 yılında İzmir’deki belediyeler arasında en yüksek sahiplendirme sayısına ulaşan Bornova Belediyesi, geçen üç ay içinde de toplam 30 sokak hayvanını sahiplendirerek sıcak yuvalarının olmasını sağladı. Sokak havyanlarını bütün aşıları yapılmış olarak hayvanseverlere teslim ettikten sonra takiplerini de yapan Bornova Belediyesi görevlileri, Büyükpark’ta kurulan stantlarda hayvanseverlerin sorularını da yanıtlıyor. Bornova Belediyesi hayvan ambulansı, yaralı ya da acil tedaviye ihtiyaç duyan sokak hayvanları için aralıksız çalışıyor. Hayvan ambulansı günde ortalama 10 sokak hayvanını bulundukları yerden alıp Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne getiriyor. Büyükpark içinde yapılan klinikte, gönüllü hayvanseverler tarafından getirilen kedilerin kısırlaştırma işlemi gerçekleştiriliyor. Vatandaşların sokak hayvanları ve sahipli hayvanlarla ilgili şikayetleri de yerine gidilerek değerlendiriliyor.

Hayvanlara verilen bakım ve tedavi hizmetlerinin yanısıra özellikle yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ‘beslenme odakları’ da Bornova’daki tüm parklarda önemli bir işlev görüyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde En çok Bornova Belediyesi hayvan sahiplendiriyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı