SAMSUN HABERLERİ

Emşav’dan "Şehit Ve Gaziler Anı Köşesi"

IHA
31.10.2015 - 15:58Son Güncelleme :

ZİYARET SIRASINDA ŞEHİT BURAK ZOR'UN OĞLU ANNESİNİN KUCAĞINDA "ŞEHİT VE GAZİLER ANI KÖŞESİ"NDEKİ BABASININ FOTOĞRAFINI BULMASI DUYGULU ANLAR YAŞANMASINA NEDEN OLDU.

IHA

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı(EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği’nde bu ay okutulan 142. mevlitten sonra kabul salonuna yapılan "Şehitler ve Gaziler Anı Köşesi" ziyaret edildi.
EMŞAV Karadeniz Temsilciliği’nde her ay okutulan, bu ay da 142.’sı yapılan mevlit ekim ayı şehitleri olan; Salih Ersin, Osman Satılmış, Ata Derin, Secahattin Gülrek, Hüsamettin Şahin, Remzi Yemez, Hasan Elik ayrıca vefat eden Gazi Nurtekin Yenigün ve Hasan Yıldız’ın yeğeni Samet Köktekin için okutuldu. Mevlit programına Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Iğdır’da şehit olan Samsunlu polis memuru Burak Zor’un ailesi, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Mevlidin ardından şehit yakınları ve gaziler; EMŞAV’ın yaptırdığı Türk bayrağının aydınlatılmış, ortasında Atatürk maskı bulunan, şehit ve gazi fotoğraflarının olduğu kabartmalı "Şehit ve Gaziler Anı Köşesi"ni incelediler. Ziyaret sırasında şehit Burak Zor’un 2 yaşındaki oğlu annesinin kucağında "Şehit ve Gaziler Anı Köşesi"ndeki babasının fotoğrafını bulması duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Ayrıca okutulan mevlidin ardından Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit yakınları ve gazilere ikramda bulunuldu.
ERİM: “TÜRKİYE’DE BENZERİ YOK”
EMŞAV’ın kabul salonuna "Şehit ve Gaziler Anı Köşesi" yaptıklarını ifade eden EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, "Biz buraya şehitlerimizin ve gazilerimizin fotoğraflarını koyarak onların hatıralarını yaşatmaya çalışıyoruz. Güzel bir proje oldu. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de bunun benzerleri oldu ama bunun gibi bir ’Şehitler ve Gaziler Anı Köşesi’ yok. Buradaki amacımız Samsun’da bulunan 57 şehit ve 32 gazimizin anısını burada yaşatmak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Emşav’dan "Şehit Ve Gaziler Anı Köşesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emşav’dan "Şehit Ve Gaziler Anı Köşesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı