AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Emirdağ'dan Türkmenlere yardım eli

DHA
27.03.2016 - 10:30Son Güncelleme :
DHA

 

Murat ŞAHBAZ/EMİRDAĞ, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Emirdağ İlçesi'nde Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım malzemelerin bulunduğu TIR, yola çıktı.

Emirdağ'da Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın'ın talimatı sonrası Türmenlere yönelik yardım kampanyası başlatıldı. Kış şartlarında mağdur durumda olan Türkmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım malzemeleri toplandı. Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezi'nde toplanan battaniye, giysi, gıda malzemeleri, ev eşyaları, çocukların ihtiyaç duyduğu çeşitli malzemelerden oluşan yardımlar önceki gün Gaziantep'teki Türkmen kampına ulaştırılmak üzere TIR'la yola çıktığı ve dün ulaştığı belirtildi.

Yardımların toplanması ve ulaştırılması konusunda emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, "Yörük ve Türkmen diyarı Emirdağ'dan Türkmen soydaşlarımızın ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak amacıyla toplanılan yardımlar daha anlamlı" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Emirdağ'dan Türkmenlere yardım eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emirdağ'dan Türkmenlere yardım eli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı