ANTALYA HABERLERİ

Emeklilere indirimli tatilde ilk kafile Alanya'ya geldi

DHA
29.03.2017 - 18:00Son Güncelleme :
DHA

Engin ANAK/ALANYA (Antalya), (DHA) - TÜRKİYE Emekliler Derneği'nin (TÜED) emeklilere indirimli tatil imkanı sağlaması yönünde imzalanan protokol sonrası, ilk emekli kafilesi Antalya'nın Alanya İlçesi'ne geldi.
Özel bir havayolu şirketi ve turizm firmasıyla yapılan protokol sonrası TÜED tarafından normal liste fiyatlarından indirimli olarak tatil imkanına kavuşan 20 emekli, Gazipaşa-Alanya Havalimanı üzerinden Alanya'ya gelerek tatile başladı. Emekliler, havalimanında TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ve turizm acentesi sahibi Çiğdem Taşar tarafından karşılandı. Kafile Avsallar Mahallesi'ndeki otele yerleşmelerinin ardından şehir turuna çıkarak, tarihi ve ören yerlerini gezmeye başladı.
'PROJEYİ DE DOĞRU AKTARDIK'
Acente sahibi Çiğdem Taşar, 4 gece 5 gün olan paketin toplam bedelinin 555 lira olduğunu ve 5 taksitle ödeme yapılabildiğini söyledi. Emeklilere özel sunulan pakette uçak bileti, otel ve transferin de olduğunu belirten Taşar, "Türkiye genelinde 11 milyon 800 bin emekli yaşıyor. Emeklilerimize bakıldığında yüzde 70'inin ömrü boyunca hiç tatile gitmediğini, yüzde 20'sinin ise bulunduğu il ve ilçe dışına hiç çıkmadığı tespit edildi. Tabi bu verileri alarak bunun ana sebeplerini araştırdığımızda maddi olanaksızlıkların sebep verdiği görüldü. Bu anlamda 'biz ne yapabiliriz' konusunda tüm partnerlerimize de işin ticari boyutunun dışında bir sosyal sorumluluk projesi olarak yaklaşmaları ricasında bulunduk. Sanıyorum ki projeyi de doğru aktardık. Taşıma firmamızdan, uçak firmamıza ve konaklamamıza çok uygun fiyatlarla emeklilerimize tatil imkanı sağlama şansına sahip olabildik" dedi.
'CÜZİ BİR RAKAMLA PROTOKOL İMZALANDI'
Emeklilere sunulan tatil imkanından dolayı çok mutlu olduğunu anlatan TÜED Genel Eğitim ve Teşkilat Sekreterliği görevlisi Arif Yıldız, "TÜED olarak bir turizm şirketiyle protokol imzaladık. Bu protokolun amacı gerçekten ülkesine emek vermiş, alın teri dökmüş insanlara 'kıyak' olsun, o insanlara hürmet olsun diye, çok cüzi bir rakamla protokol imzalandı. Tüm üyelerimizin bundan istifade edip gelerek güney bölgelerimizi gezmesini, güzelliğini görmesini istiyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Emeklilere indirimli tatilde ilk kafile Alanya'ya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emeklilere indirimli tatilde ilk kafile Alanya'ya geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı