DENİZLİ HABERLERİ

Emekçilere 1 Mayıs çağrısı

DHA
28.04.2017 - 14:05Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de 1 Mayıs Tertip Komitesi Sözcüsü Mehmet Dede, kentte kutlanacak 1 Mayıs etkinlikleri için gereken izinlerin alındığını söyleyerek "Kıdem tazminatına göz dikenlere, taşeron işçilerin yıllardır umutlarını söndürenlere karşı tüm emekçileri yağmaya ve talana hayır demeye çağırıyoruz" dedi.

Denizli'de 1 Mayıs İşçi Bayramı Tertip Komitesi Başkanı Mehmet Dede, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Kentte yapılacak 1 Mayıs etkinlikleri için gereken izinleri aldıklarını belirten Dede, saat 12.00'de 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı'nda toplanarak kutlamalara başlayacaklarını, miting alanı olarak belirlenen Ulus Kavşağı'na kadar yürüyeceklerini, miting alanındaki etkinliklerin saat 17.00'ye kadar devam edeceğini söyledi. Türkiye'de 1 Mayıs kutlamalarının iktidarın getirdiği yasakların etkisi altında yapıldığını öne süren Dede, bu yıl daha coşkulu bir kutlamayı görev bildiklerini belirterek "16 Nisan'ın ardından ilk işleri kıdem tazminatına göz dikmek oldu. Patronlar yük olarak görüyor diye işçi sınıfının ve bütün çalışanların 80 yıllık kazanımlarına göz dikenlere hayır demek için 1 Mayıs'ta alanlarda olacağız. Milyonlarca taşeron işçisinin umudunu yıllardır aldatmacayla sömürenlere, taşerona kadro vaadi verip sözünde durmayanlara hayır diyeceğiz. Kamu emekçilerinin 657 sayılı yasadan kaynaklanan iş güvencelerini ortadan kaldıracaklarını açıklayanlara, milyonlarca kamu emekçisine güvencesiz çalışmayı dayatanlara omuz omuza hayır diyeceğiz. Tüm emekçileri yağmaya ve talana hayır demek için alanlara davet ediyoruz" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Emekçilere 1 Mayıs çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emekçilere 1 Mayıs çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı