ÇANKIRI HABERLERİ

Eldivan'da 'Kiraz Entegre Mücadelesi' toplantısı

DHA
27.04.2017 - 16:18Son Güncelleme :
DHA

Cengiz YALÇIN/ELDİVAN(Çankırı), (DHA)- GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan 2017 yılı yatırım programında yer alan 'Bitki Sağlığı ve Uygulamaları Kontrolü Projesi' kapsamında Eldivan Kiraz Yetiştiricileri Birliği üyelerine ve ilçede bulunan kiraz yetiştiricilerine yönelik 'Kiraz Entegre Mücadelesi' konulu toplantı yapıldı. 
Eldivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda yapılan Toplantıya; Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer, Eldivan İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Osman Kavut, Eldivan Kiraz Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Karatatar, Birlik üyeleri ve Kiraz yetiştiricileri katıldı.
Toplantıda Çankırı İl Müdürlüğü ve Eldivan İlçe Müdürlüğü teknik ekipleri, Kiraz Entegre Mücadelesinde uyulacak kurallar ve yapılacak işlemler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Eldivan İlçesinde Kiraz yetiştiriciliği ve pazarlamasında yaşanılan sıkıntılar hakkında soru cevap şeklinde çiftçilerin talep ve düşünceleri alındı. Toplantıda Birlik üyelerinden EKÜY Projesinde yer alan üreticilere malzeme dağıtımı yapıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Eldivan'da 'Kiraz Entegre Mücadelesi' toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eldivan'da 'Kiraz Entegre Mücadelesi' toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı