KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Elbistan'daki "Okulumuz Okuyor" projesi devam ediyor

AA / Kenan Arayıcı
24.02.2016 - 17:14Son Güncelleme :
AA / Kenan Arayıcı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilçe genelinde tüm okullarda okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla uygulanan "Okulumuz Okuyor" projesi ikinci yarıyılda da devam ediyor.

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle her gün 2 saat boyunca kitap okuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında öğretmenlerin öğrencileri için kitap listesi oluşturduğunu söyledi.

Oluşturulan listeden içinde 40 kitap bulunan 16 takım kitap temin ettiklerini anlatan Bayazıt, "Okuma saatlerini her gün 2 saat olarak, haftada ders saatleri dönüşmek üzere, düzenledik. Her sınıfta aynı kitapla okuma etkinliği yaptık. Ders sonunda kitaplar toplanıyor ve kütüphaneye bırakılıyor. Yıl sonu itibarıyla her öğrencimiz en az 15 kitap okumuş olacak" dedi.

Yıl sonunda oluşturacakları komisyonla okutulan kitaplarla ilgili soruların bulunduğu "Okuma Yarışması" düzenleyeceklerini dile getiren Bayazıt, kitap okuma alışkanlığının okul sıralarında kazanılması gerektiğinden hareketle projenin uygulandığını ve hedefin ilerleyen yaşlarda da bu kazanımın devam ettirilmesi olduğunu vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Elbistan'daki "Okulumuz Okuyor" projesi devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elbistan'daki "Okulumuz Okuyor" projesi devam ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı