ANKARA HABERLERİ

Ekvador'dan Başkent’e yatırım çağrısı

Hürriyet Haber
21.07.2017 - 14:33Son Güncelleme :

ATO’nun ‘Türkiye-Ekvador Yatırım Ticaret ve İşbirliği Toplantısı’na katılan Ekvador’un Ankara Büyükelçisi Roberto Betancourt, inşaat ve altyapı yatırımları için Türk şirketlerini ülkesine davet etti.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası (ATO), Ekvador ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ‘Türkiye-Ekvador Yatırım Ticaret ve İşbirliği Toplantısı’ gerçekleştirdi. ATO Başkanı Gürsel Baran, toplantıda yaptığı konuşmada, ATO olarak dış ticaretin gelişimine çok önem verdiklerini, bu çerçevede düzenledikleri toplantılarla ülkeleri mercek altına aldıklarını söyledi. Ekvador ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine verdikleri önemi vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

"Ülkemiz ile Ekvador arasında toplam ticaretimiz 100-150 milyon dolar seviyesinde ve Türkiye bu ticarette açık veren ülke konumunda. Halbuki her iki ülkenin de potansiyeli daha fazla. Türkiye ile Ekvador arasındaki ticarette Ankara’nın payı da düşük. İki ülke arasında imzalanması planlanan serbest ticaret anlaşması ile ilgili çalışmaların sürüyor. Serbest ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle ticaretimizin artacağına inanıyorum."

‘ÜRÜN ALMAK İSTİYORUZ’

Büyükelçi Betancourt da Türkiye’nin ticareti geliştirme konusundaki tavrını takdir ettiklerini belirterek, "Fakat Türkiye’ye sadece muz satmak istemiyoruz. Türkiye’nin üretmediği başka mallar da satabiliriz. Avrupa’da ve Amerika’da çok beğenilen ton balığı, gül, kakao gibi ürünleri Türkiye’ye de satmak istiyoruz" ifadesini kullandı. İki ülke arasında serbest ticaret anlaşması imzalanmasına engel olan hususların ATO’nun katkıları ve iki ülke yetkililerinin yardımlarıyla aşılabileceğine işaret eden Büyükelçi Betancourt, "Türklerin hoşuna gidebilecek ürünleri çok iyi fiyatlarla Türkiye’ye satmak ve kendi endüstrimizin gelişmesi için gerekli ticari ürünleri satın almak istiyoruz" dedi. Büyükelçi Betancourt, Türk şirketlerini Ekvador’da inşaat ve altyapı yatırımları yapmaya davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ekvador'dan Başkent’e yatırım çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2017 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ekvador'dan Başkent’e yatırım çağrısı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2018, Salı
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  06:53
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı