GeriEkonomi Polis, SEKA’ya giriş çıkışı kontrole aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis, SEKA’ya giriş çıkışı kontrole aldı

ÖZELLEŞTİRME Yüksek Kurulu’nun kapama kararına karşı direnişi sürdüren SEKA İzmit Fabrikası işçileri, Ankara’dan gelecek haberi beklerken, polis de fabrikanın girişini kontrol altına aldı. Ankara’da uzlaşma sağlanamaması halinde, polisin fabrikayı boşaltmak için her an operasyon başlatabileceği belirtildi. Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube yöneticileri de kalabalık bir gurupla SEKA işçilerini ziyaret ederek tepsilerle baklava getirdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dünden itibaren fabrika kapısının yaklaşık 100 metre yakınında demir parmaklıklar yerleştirerek kontrol noktası oluşturdu.

ANKARA’DAN TALİMAT:

Fabrikaya giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, kapı önüne de ayrıca bir polis otobüsü koydu. Bu durum işçiler ve ailelerini tedirgin ederken, polisin Ankara’dan gelecek talimatla her an operasyon başlatabileceği söylentileri yayıldı. Polisteki bu hareketlilik üzerine, Mekanik Atölyesi’nde günlerini geçiren işçiler de hareketlendi.

12 yıldır SEKA’da çalışan 2. Kağıt Ünitesi işçisi Ercan Tezcan, ‘Bizim tek istediğimiz SEKA fabrikasının üretime devam etmesidir. Polis ekipleri giriş kapısına barikat koyarak giriş çıkışı kontrol altına aldı. Biz polislerle karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Sadece ekmeğimizi kazanmak istiyoruz’ dedi. Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şube yöneticileri de kalabalık bir grupla işçileri ziyaret ederek, tepsiler dolusu baklava getirdi. Harb-İş Şube Başkanı Haldun Kurubacak baklavaları ikram ederken, ‘Ankara’dan alacağımız haber de, umarım bu baklavalar kadar tatlı olur’ diyerek moral vermeye çalıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle