GeriEkonomi Moskova’da 95 milyon dolarlık Swissotel’e Enka İnşaat imzası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Moskova’da 95 milyon dolarlık Swissotel’e Enka İnşaat imzası

Hisselerinin yüzde 52’sine Enka Grubu’nun sahip olduğu Kızıl Tepeler Şirketi’nin yaptırdığı ve Swissotel Grubu’nun işleteceği ‘Swissotel Moscow’un resmi açılışı yapıldı.

Moskova kent merkezinde 95 milyon dolara malolan otelin açılış töreninde Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent, Enka Grubu’nun Onursal Başkanı Şarık Tara, Moskova Belediye Başkanı Yardımcısı İosif Orconikidze, İsviçre ve Singapur’un Moskova büyükelçileri hazır bulundu. Orconikidze, Türk yatırımcıların Moskova’da çok başarılı işler yaptığını vurgularken, Rusya’daki ilk Türk yatırımcısı olan Enka şirketler grubunun çalışmalarından övgüyle söz etti ve Moskova’nın yabancı yatırımcılar için çok cazip olduğunu bildirdi.

200 ESERE İMZA: Şarık Tara, Rusya’daki ilk Türk yatırımcı olduklarını ve bugüne kadar 200’den fazla esere imza attıklarını belirterek, oteli yaptıklarında hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ve bunun sadece Rusya’nın değil Avrupa’nın en iyi otellerinden biri olduğunu söyledi. Swissotel Moskova’nın Müdürü Klaus Kartmann, otelin dizaynının uzmanlar tarafından yapıldığını ifade ederek, otelde kullanılan ahşabın yangına bir saat dayanıklı olduğunu, tüm odalarda internet erişimi ve çift telefon hattı bulunduğunu söyledi. Personelin kıyafetinin de itinayla seçildiğini ve Singapur’dan sipariş edildiğini kaydeden Kartmann, ‘Otelimizde personelimizin giydiği üniformayı başka bir yerde göremezsiniz. Çok ince ve detaylı bir çalışma yaptık’ dedi. Swissotel Moskova’da 1 kral dairesi, 21 ‘Executive Suit’ ve 6 normal suit olmak üzere toplam 235 oda bulunuyor. 200 metrekare olan kral dairesinin hafta içi geceliği 1500 Euro, hafta sonu 2 bin Euro, normal odaların fiyatı da 400 Euro civarında olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle