GeriEkonomi İstanbul’da cebimde kuruşla dolaşacağımı hayal etmezdim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da cebimde kuruşla dolaşacağımı hayal etmezdim

Visa Avrupa Başkan Yardımcısı Steve Perry, Türkiye’nin YTL’ye mükemmel bir geçiş yaptığını söyleyerek, ‘İstanbul’da ilk defa elimde bozuk para taşıyorum ki 5 yıl önce bunu hayal dahi edemezdim’ dedi.

Perry, Visa perspektifinde bakıldığında geçen yıl kart pazarının son derece hızlı bir büyüme kaydettiğini, Avrupa’da son 2 yılın en büyük büyüme değerine ulaştıklarını söyledi. Bu büyümenin çok önemli bir bölümünün de Türkiye tarafından oluşturulduğunu ifade eden Perry, ‘Türk pazarı Avrupa’daki 34 ülkede Visa tarafından yeni basılan kartların yüzde 25’inin basıldığı, kullanıldığı bir pazar. Yine kart sayısı açısından da Türkiye şu anda Avrupa’nın 3. en büyük ve en önemli pazarı’ dedi.

Önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de banka kartlarının sayısında çok büyük artış beklediklerini ifade eden Perry, gelecekte Türkiye’nin Avrupa için, özellikle Visa için çok büyük bir büyüme motoru olacağını, olmaya devam edeceğini kaydetti. Türkiye’de enflasyon oranının düşmesinin, insanların banka kartlarını kullanmak için daha fazla güven duymalarına yol açtığını ifade eden Perry, konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Ekonomide son derece olumlu birtakım gelişmeler olduğunu görüyoruz.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle