GeriEkonomi Eşit işe eşit ücret isteriz, 750 milyonla görev yapamayız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşit işe eşit ücret isteriz, 750 milyonla görev yapamayız

Denizli Emniyet Müdürü İhsan Ünal, ’eşit işe eşit ücret’ ödenmesini isteyerek, ‘Trilyonların naklini yapan polis, 750 milyon lira maaşla görev yapamaz’ dedi.

Polis Teşkilatı’nın 159. kuruluş yıldönümü kutlamalarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Ünal, şunları söyledi: ‘Trilyonların naklini yaptırdığınız polis, 750 milyon lira maaşla görev yapamaz. Bu mesleğin mensupları olarak haksız kazanç peşinde değiliz. Meclisimizden, bakanımızdan ‘eşit işe, eşit ücret’ istiyoruz. Bu bir ideolojik slogan değildir. Hizmetimizin karşılığını almayı dile getiriyoruz. Nasıl hırsızlık, fuhuş, işsizlik gibi olayların altında ekonomik nedenler yatıyorsa, polisin intihar etmesi, suiistimale yönelmesinin altında da yetersiz ücret yatmaktadır.

Söylediklerinin, meslektaşlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıyı dile getirmekten başka bir şey olmadığını vurgulayan Ünal, ‘Bir ziyafete gidiyorsunuz, orada polis, koruma görevi yapıyor. Herkes yiyip içiyor, polis bakıyor. Onların öyle aç şekilde saatlerce beklemesi nedeniyle yüreğim cız ediyor’ diye konuştu.

Ünal, 12 Nisan’dan itibaren Denizli’de pasaport, araç tescil ve sürücü belgesi alma başvurusu gibi işlemlerin, internet ortamından yapılacağını açıkladı. Ünal, vatandaşların ‘www.denizli.pol.tr’ adresine başvuru yapmalarının yeterli olacağını bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle