GeriEkonomi Eşi Emine hanıma gitti mi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşi Emine hanıma gitti mi

Eşi Emine hanıma gitti mi
refid:4424795 ilişkili resim dosyası

CNR’ın sahibi Ceyda Erem ile aralarında bir ilişki olduğu iddialarını yalanlayan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Ben fuar firması için lobi yapmışım. Evet yaptım. İyi ki de yaptım. Bu lobi sayesinde silah firmaları Türkiye’ye geldiler, fuarlarda yer aldılar. Bunda ne var" dedi.

CNR Fuarcılık şirketi lehinde kayırmacılık yaptığı ileri sürülen Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, dün bu firmanın sahibi Ceyda Erem ile ilişkisi olduğu yönündeki söylentileri, "Doğru değil" diyerek ilk kez yalanladı. Tüzmen, "İlgili yerler de bu konuda açıklama yapacaktır" dedi. AKP Grup toplantısının ardından, TBMM kulisinde bir grup gazetecinin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Tüzmen şöyle konuştu:

EMİNE HANIM YAPMAZ:

Ne kadar çok şey yazılıyor öyle. Emine Hanım benim elimi sıkmamışmış. Doğru değil. Emine Hanım öyle bir şey yapmaz. Yok benim eşim gitmiş de beni Başbakan’a şikayet etmiş. Böyle bir şey de yok. Ha ben fuar firması için lobi yapmışım. Evet yaptım. İyi ki de yaptım. Bu lobi sayesinde silah firmaları Türkiye’ye geldiler, fuarlarda yer aldılar. Bunda ne var? Biz bu fuarlara gideriz. Bizi de fuarı kim organize ediyorsa o firma götürür. Özel uçakla da götürürler. Oteli de onlar karşılar. Ne kalacağım oteli bilirim ne de devletten alınan harcırah ile ilgilenirim. Harcırah aldığım gezi vardır, almadığım gezi vardır.
/images/100/0x0/55eae095f018fbb8f89c68e7

BAŞBAKAN’A SORUN:

Bu konuyu da Başbakan’la Endonezya’da konuştum. Ama asıl işlerimizi konuştuk. Başbakan’ın, önceki iddialarla ilgili olarak benim hakkımda niye işlem başlattığını bana değil, kendisine sormalısınız. Bu iddia ve haberlere, perşembe günü düzenleyeceğim basın toplantısında ayrıntılı olarak cevap vereceğim.

Karım arkamda

DEVLET Bakanı Kürşad Tüzmen, "Allah’a şükür karım arkamda" diyerek, ailesiyle sorunu olmadığını savundu. Tüzmen, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, eşi Perihan Tüzmen ile görücü usulüyle evlendiğini vurguladı. Tüzmen, "Onda da Allah hep yüzüme baktı. Eşim tüm yaptığım işlerde benimle birlikte oldu. Bugün de Allah’a şükür arkamda. Ama ben yıpranmasını istemiyorum, kendi işimi kendim görüyorum" dedi.

Tüzmen’in eşi, Emine Hanım’dan yardım istedi

REFERANS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, dünkü köşesinde, Kürşad Tüzmen’in eşi Perihan Tüzmen’in, Tüzmen ile Ceyda Erem arasında ilişki olduğu söylentilerinden bunalarak, Emine Erdoğan’dan yardım istediğini yazdı. Can, yazısında şöyle dedi: "Kürşad Bey’e bir tek soru sormak istiyorum. Onca ’dost uyarısına’ rağmen bu enseyi karartma durumunu nasıl izah ediyorsunuz? Özel hayatınız aileniz dışında kimseyi ilgilendirmez. Nitekim o ’bel altı vuruş’ yapmakla suçladığınız gazeteler önlerine gelen somut bilgilere rağmen özel hayatınızla ilgili tek bir haber yapmadılar. Söylentilerden bunalan eşinizin Emine Erdoğan’a kadar çıkıp gözyaşları içinde ’yardım talebinde’ bulunduğunu bilmelerine rağmen sustular. Duruma üzülen Emine Hanım’ın konuyu sizinle dostluğu olan iş dünyası temsilcilerinin eşlerine taşıdığını öğrenmelerine rağmen sessiz kaldılar. Dostlarınızın uyarılarına rağmen pervasızca davranmanıza ’özel hayata saygı gereği’ açıktan bulaşmadılar."
Yorumları Göster
Yorumları Gizle