GeriEkonomi Erdoğan’dan çiftçilere: Yok öyle 25 kuruşa simit
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan’dan çiftçilere: Yok öyle 25 kuruşa simit

Kahramanmaraş’ta çeşitli açılışlar yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, çiftçi borçlarına af isteyenlere ‘Hem parayı ödeme, hem de sil de. Yok öyle 25 kuruşa simit. Onlarla ilgili arkadaşlarımız çalışma yapıyor. ‘Galu bela’daki fiyatlarla değil, TEFE ve TÜFE ile bu borçlar ödenecek’ yanıtını verdi.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak için gittiği Kahramanmaraş’ta çiftçi borçlarına af isteyenlere ‘Hem parayı ödeme, hem de sil de. Yok öyle 25 kuruşa simit. Onlarla ilgili arkadaşlarımız çalışma yapıyor. ‘Galu bela’daki fiyatlar ile değil, TEFE ve TÜFE ile bu borçlar ödenecek’ yanıtını verdi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yapılan para yardımını sorması üzerine Vali İlhan Atış ‘Ödeniyor’ yanıtını verdi. Ancak kalabalıktan ‘Alamıyoruz’ diye seslenen birine dönen Erdoğan ‘Demek ki sen fukaradan değilsin. Vali, ‘ödüyoruz’ diyor sen ‘yok’ diyorsun. Fakir öğrenciler okul idareleri tarafından tespit ediliyor’ dedi.

ŞEHRE BELEDİYE BAKIYOR:

Recep Tayyip Erdoğan, şehir içi düzenleme konusunda destek isteyenlere de, ‘Şehir içine başbakan değil, belediye başkanı bakıyor. ‘Her yere Başbakan bakacak’ derseniz, ondan sonra Başbakan’ın kendine bakacak hali kalmaz. Belediye başkanını halk denetleyecek’ dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca kişisel talepte bulunan ve köy korucularının durumlarını düzeltilmesini isteyen birine de, ‘Biz ormanı konuşuyoruz, sen bir ağacı konuşuyorsun. Orman yanarken bir ağaç konuşulur mu?’ diye seslendi.

ÖNCE YOL SONRA SEÇİM:

Daha sonra söz alan Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen ise konuşmasında, 2007’ye kadar planların yapıldığını kaydederek, ‘Türkiye, 15 bin kilometre yol tamamladıktan sonra seçim meydanlarına çıkacaktır’ diye konuştu. Konuşmaların ardından, Kahramanmaraş Türkoğlu- Nurdağı bölünmüş devlet yolunun temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen tarafından atıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle