GeriEkonomi Emlakbank soruşturması rezalet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emlakbank soruşturması rezalet

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Emlakbank operasyonunu ‘rezalet’ olarak nitelendirdi. Yılmaz, insanların delile dayanmadan, ilk sorgulamalarında serbest bırakılacakları belliyken, geceyarısı yataklarından alınmasının iyi niyetli bir savcılık görevi olmadığını söyledi.

Yılmaz, partisinin grup toplantısında her zamankinden kısa değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, partisinin iki gün önceki MKYK toplantısında da topa tutulan Kılıçbalığı operasyonu hakkında sert eleştirilerde bulundu. Yılmaz'ın değerlendirmeleri şöyle:

Emlakbank soruşturması tam bir rezalettir. Hiç kimse, hiçbir şart altında yolsuzluğu savunması sözkonusu olamaz. Hukuki sistem içerisinde tatbikat yürütülecek ve gereği yapılacaktır. Ancak insanları hiçbir delile dayanmadan, ilk sorgulanmalarında bırakalacağı belli olduğu halde gece yarısı yatağından alınarak, götürmek iyi niyetli yorumlanacak bir savcılık görevi değildir.

2002 yılı iyi değerlendirildiği takdirde 2003 yılı çok parlak bir yıl olacaktır. Şu andaki gelişmeler son derece tatmin edicidir. Meclis, devrim niteliğinde düzenlemeleri yasalaştırıyor. Bu noktaya kendiliğinden gelmedik. Eğer böylesine bir ağır kriz yaşanmasaydı, böyle bir değişim gerçekleşmezdi. Türkiye'nin geleceği bugün gerçekleştirilecek yapısal düzenlemelerle doğrudan bağlantılıdır.

Ekonomik krizden çıkmak için finans kesimini iyileştirilmesi gerekmektedir. Türkiye bankacılık sektörü güclenderilmezse istikrarı sağlamak zor ve maliyetli bir iş olacaktır. Tartışılan konu iyileştirmenin adil ve şeffaf olmasıdır. Tüm eleştiriler ve hassasiyetler dikkate alınarak, kamuoyu vicdanını da tatmin edecek bir uzlaşma bağlanmıştır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle